1 Haziran 2021 Salı Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | intHaber.com
Güncel

1 Haziran 2021 Salı Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

1 Haziran 2021 Salı Hava durumu açıklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 1 Haziran 2021 Salı Hava günü hava tahmin raporu yayımlandı

1 Haziran 2021 Salı Hava durumu açıklandı

1 Haziran 2021 Salı Hava BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karaman dışında İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Gümüşhane, Ardahan, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş,

Mersin’in iç kesimleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz bölümü (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat), Tekirdağ ve Sivas çevrelerinde, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusu (Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir’in doğusu,

İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz çevresi) ile öğle saatlerinden itibaren Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Bolu, Karabük, Kastamonu, Düzce çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun ve Ordu’nun iç kesimleri), Kayseri, Nevşehir, Niğde, Adana’nın kuzeyi, Mersin’in iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı, Antalya’nın kuzeydoğusu, Isparta’nın merkez ve güneyi, Burdur’un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, yarın (Salı) Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli (50-80 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz bölümü (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat), Sivas ve Tekirdağ çevrelerinde, 1 Haziran 2021 Salı sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusu (Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir’in doğusu, İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz çevresi) ile öğle saatlerinden itibaren Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Bolu, Karabük, Kastamonu, Düzce çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun ve Ordu’nun iç kesimleri), Kayseri, Nevşehir, Niğde, Adana’nın kuzeyi, Mersin’in iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı, Antalya’nın kuzeydoğusu, Isparta’nın merkez ve güneyi, Burdur’un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın 1 Haziran 2021 Salı güney ve güneybatı yönlerden Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli (50-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Tekirdağ çevrelerinde, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren doğusunda (Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir’in doğusu, İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz çevresi) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANAKKALE 16°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 15°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 1 Haziran 2021 Salı sabah saatlerinden itibaren Anadolu yakası ve boğaz çevresinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 11°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 14°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

A.KARAHİSAR 11°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 18°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 16°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 11°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay kıyıları ile Mersin’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Adana’nın kuzey, Mersin’in iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı, Antalya’nın kuzeydoğusu, Isparta’nın merkez ve güney kesimleri ile Burdur’un doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 20°C, 30°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 18°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 19°C, 28°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 11°C, 21°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il merkezi ile güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Karaman dışında bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sivas, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Kayseri, Nevşehir ve Niğde çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 13°C, 22°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 11°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 14°C, 22°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİVAS 11°C, 25°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ile Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 9°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 13°C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 16°C, 20°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 14°C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Salı) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam Orta Karadeniz bölümünde, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BAYBURT 11°C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu,

SAMSUN 16°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam il genelinde, yarın (Salı) iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT 15°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 16°C, 21°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 9°C, 27°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

IĞDIR 17°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 7°C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

VAN 14°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 20°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR 17°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 17°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 21°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

1 Haziran 2021 Salı DENİZLERDE HAVA

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, Orta Karadeniz’de 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Orta Karadeniz’de 2,0m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güneyi 3 ila 5, sabah 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, güneyi 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 5 ila 7, öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in batısında 6 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, zamanla 6 kuvvetinde; Dalga: 0,75 ila 1,5 m, Görüş: İyi.