10 farklı şehirde bulunan taşınmazlar için başvurular sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiEmlak

10 farklı şehirde bulunan taşınmazlar için başvurular sürüyor

10 farklı şehirde bulunan taşınmazlar için başvurular sürüyor.
Mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olan ve Hazine’ye ait 15 adet taşınmaz, turizm yatırımı yapılması amacıyla 49 seneliğine yerli ve yabancı yatırımcılara tahsis ediliyor.

Para Dergisi’nde yer alan habere göre, taşınmazlar; Artvin, Mersin, Antalya, Bursa, Kars, Kayseri, Kütahya, Ordu, Uşak ve Balıkesir şehirlerinde yer alıyor.

Söz konusu taşınmazlardan 11’i, 7 farklı şehirdeki orman vasıflı taşınmazlardan meydana geliyor. Antalya Kemer’deki hazine taşınmazı bin yataklı 5 yıldızlı otel ve 532.74 metrekare kapalı alanı bulunan günübirlik tesis yatırımı için tahsis edilirken Mersin Tarsus’ta ormanlık alanda 2.5 milyon metrekare yüzölçümüne sahip hazine arazisi 4 veya 5 yıldızlı otel ve golf tesisi inşa edilmesi amacıyla tahsis ediliyor.

BAŞVURU İÇİN SON GÜNLER

Yatırımcılar, taşınmazlar için başvurularını Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’ne iletebilecek. Son başvuru tarihi olarak 15 Eylül 2021 günü saat 16:30 olarak belirtildi.

MERSİN’E GOLF SAHASI

Mersin’de sunulan 4 veya 5 yıldızlı konaklama tesisi ve golf tesisi yatırımı yapılması amacıyla tahsis edilecek taşınmaz hakkında değerlendirmelerde bulunan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Mersin’de tahsis edilen bu değerli turizm yatırım alanında, arzu edilen yatırımlar hayata geçebilirse kent ve bölge adına olağanüstü bir katma değer olacaktır. Böylesi dağ, deniz, doğa, yaz ve kış turizm imkanları ve dahası tarih, inanç ve müthiş bir gastronomi dünyasını sunan bir bölgedeki böylesi bir yatırım, sayısız yatırımcının ilgisini çeker ve çekmektedir. Ancak tüm yatırımcıların beklediği tek şey bu bölgeye etkin ve konforlu bir erişim sağlayacak olan Çukurova Havalimanı’nın tamamlanmasıdır” ifadelerini kullandı.

Mersin’in batı tarafında, Mersin- Antalya yolu üzerinde önemli turizm yatırımlarının olduğuna dikkat çeken Kızıltan, “Kentin yatırımcılarını Mersin Valimiz önderliğinde bir araya getirdik, bilgilendirdik ve kurulması planlanan bir ortak şirketle bu bölgelere bir yatırım planı ve düşüncesi başlattık. Ancak burada da sorun Akdeniz otobanının hala tamamlanamamış olması. Her turizm yatırımı eninde sonunda aynı probleme dayanıyor; yani, kolay erişim, etkin ulaşım. Mersin’in turizm yatırımları eğer bu ulaşım sorunları giderilirse en az Antalya kadar ilgi çekebilecek yatırımlardır” şeklinde konuştu.

10 farklı şehirde bulunan taşınmazlar için başvurular sürüyor.
Denizli Oto Ekspertiz