12 Ekim 2020 Pazartesi Ekonomi'de Altın piyasası, Altın güne nasıl başlıyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Ekonomi

12 Ekim 2020 Pazartesi Ekonomi’de Altın piyasası, Altın güne nasıl başlıyor!

12 Ekim 2020 Pazartesi Altın fiyatları SON DAKİKA
12 Ekim 2020 Pazartesi Altın fiyatları SON DAKİKA

12 Ekim 2020 Pazartesi Altın fiyatları SON DAKİKA ! Çeyrek altın, gram altın fiyatları canlı 10 Ekim 2020 Cumartesi

Altın fiyatları 12 Ekim 2020 Pazartesi günü, yatırımcılar ve ekonomi gündemini takip edenlerin yakın takibinde. Bugün Altın piyasalarında son durum ne? İşte, bugün 12 Ekim 2020 Pazartesi Altın fiyatları..

Saat: 10.30 Saat itibariyle

Gram Altın
Çeyrek Altın
Ons

12 Ekim 2020 Pazartesi bir Cumhuriyet altını ne kadar?

Bu hafta başı itibari ile altının ons fiyatındaki hareketlilik Cumhuriyet altının da hareketlenmesine neden oldu. Cumhuriyet altını önceki kapanış fiyatı 3.154,50 lira olmuştu. Cumhuriyet altını güne yüzde 1.02 artışla başladı.

Bir Cumhuriyet altını satış fiyatı 3.186,80 lira olurken bir Cumhuriyet altını alış fiyatı ise 3.167,30 lira oldu.

Fed Başkanı’nın konuşmasının ardından sert bir şekilde dalgalanan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa oranla hareketlenmeye devam ediyor 1.926,69 lira seviyesinde bulunuyor.
Uzmanlar, Fed’in genişlemeci adımlara devam ettiğini belirterek, bu adımlara paralel dolardaki değer kaybının altının ons fiyatını desteklediğini kaydetti.

Altın fiyatları düşer mi, uzmanların altın yorumu nedir?

Yatırım amacıyla altın almayı tercih eden vatandaşlar altın düşer mi konusunda araştırmalar yaparak bilgi almaya çalışıyor. En değerli madenler arasında yer alan altını en özel günlerinde de hediye olarak kabul eden düğün sahipleri tam tersi araştırmalar yaparak, altın düşer mi sorusunun cevabını arıyor. Yatırımcısının da alıcısının da ayrı ayrı merak etti altın da son durum. Uzmanlar bu dönemde altına yatırım yapılmasını riskli bularak küresel bir salgın krizi olduğunu ve altında yatırım yapmanın çok riskli olduğunu savunuyor. Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor.

Denizli Oto Ekspertiz