13 milyon emekliye iyi haberimiz var! Hükümet Ek Kaynak aktardı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

13 milyon emekliye iyi haberimiz var! Hükümet Ek Kaynak aktardı.

Emekli aylıklarına ek kaynak
Emekli aylıklarına ek kaynak

2021-2023 bütçesinde, 474 milyar lira ile çalışma hayatı ve sosyal güvenliğe ayrıldı. Emekli aylıklarına ek kaynak aktarılırken, bayram ikramiyelerinin süreceği bildirildi

Milyonlarca emekli Ocak ayında yapılacak maaş zamları ile ilgili son dakika haberlerini yakından takip ediyor. Bilindiği üzere, emekliler her yıl Ocak ve Temmuz ayında maaşlarına zam alıyor.

bayram ikramiyelerinin sürecek

Maaşlara yapılacak zamlarda ise enflasyon rakamları etkili oluyor. Tüm emekliler emekli zammının ne kadar olacağını, bayram ikramiyelerinin sürüp sürmeyeceğini ve ek kaynak ayrılp ayrılmayacağını merak ediyordu. 

Hükümet, salgınla mücadele sürecinde öğrenciden emekliye, iş arayandan yatırımcıya, çiftçiden reel sektöre kadar tüm kesimleri koruyan destek adımlarını sürdürürken; 2021- 2023 bütçesinde aslan payı çalışma hayatı ve sosyal güvenliğe ayrıldı. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ SÜRECEK Mİ? 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na 474 milyar lira ödenek ayrıldı. Emekli, yaşlı aylıklarına ek kaynak ayrılırken; bayram ikramiyeleri ödenmeye devam edecek

Memur-işçi tüm çalışanların hakları korunacak, sosyal destekler artarak sürecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na gelecek yıl için 155 milyar, 2022 yılı için 161.1 milyar, 2023 için 157.8 milyar lira bütçe öngörüldü. 

Bütçede memur maaşlarında yapılan artışların emekli aylık ve ikramiyelerinde oluşturacağı artışlar, dini bayramlarda verilen ikramiyeler de yer aldı. (Takvim)

Denizli Oto Ekspertiz