16 Temmuz Cuma 2021 / Günlük Burç Yorumları analizi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Burçlar

16 Temmuz Cuma 2021 / Günlük Burç Yorumları analizi

16 Temmuz Cuma 2021 / Günlük Burç Yorumları analizi
Burçların oluşturduğu kuşak olarak adlandırılan Zodyak’ın ele aldığı bu 12 burcun teker teker özelliklerine değinerek devam edecek olursak; sıralamayı burçların tarihleri göz önünde tutarak yapmalıyız. 
16 Temmuz Cuma 2021 / Günlük Burç Yorumları analizi
Şimdi sırasıyla tüm burçların bugünkü (16 Temmuz Cuma 2021) yorumlarına bakalım.
Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

KOÇ: Sevgili Koç;

Genel

Bugün keyifli bir gün geçirebilirsin. Eğer canını sıkmayacak şeylere odaklanırsan… Bugün sevdiğin kişilerle güzel muhabbetlere odaklanabilir ve iletişimle çözülmesi gereken şeylere daha rahat odaklanabilirsin

Sağlık

Yediklerine özen göstermek ve vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri tüketmek sana çok daha iyi gelebilir. Bünyeni kuvvetlendirmek, daha sağlıklı hareket edebilmek için yediklerini özenle seçmelisin. 

Aşk

Bazı durumları tek başına kontrol edip yönlendiremezsin. İlişkiler de böyledir. Sen her ne kadar olayları daha mantıklı çözmeye çalışsan da karşı taraf bu etkilere açık olmayabilir. Bir şeyleri zorlamamak ve keyifli konulara yönelmek size daha iyi gelebilir. 

Para

Neden özellikle canını sıkacak detaylara odaklanıyorsun? Önce bir onu çözmen gerek. Gereksiz yere kafanda kurup canını sıkacak detaylar yerine sahip olduğun güzelliklere odaklanman gerekebilir. Bugün kendine daha nazik davranmalısın bu konuda.

Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

Boğa ve Yükselen Boğa:Sevgili Boğa;

Genel

Bugün risk almak seni mutlu edebilir. Görüp de çekindiğin, geri durduğun şeyler için adım atman gerekecek. Atak olmak, cesur olmak beklenmedik gelişmeler getirebilir karşına. 

Sağlık

Kaslarını kuvvetlendirmek ve vücudunu esnetmek önemli bir konu olabilir. Bugün hem esneme hareketlerine odaklanmalı hem de ufak tefek kuvvetlendirici hareketlere girişmelisin. İki konu sana kendini daha iyi hissettirebilir. 

Aşk

Hoşlandığın kişinin ifadelerini anlamlandırmak isteyebilirsin. Karşı tarafın sana olan yaklaşımını merak edebilirsin. Ama imalar veya ufaktan söylenen sözler yerine açık açık konuşmak size daha iyi gelebilir. 

Para

Maddi konularda negatif düşünceleri alıp pozitife çevirmen kolaylaşabilir. Bir şeyleri düzeltmek, yarım kalan işleri bitirmek sana iyi gelecek. Maddi konularda daha yapıcı olabilirsin bugün.

İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

İkizler ve Yükselen İkizler: Sevgili İkizler;

Genel

İçinde biriken enerjiyi iyi şeylere yönlendirebilmelisin. Sürekli devam eden bir enerji patlaması yaşıyor olabilirsin. Bu enerjiyi pozitif konulara odaklandırmak sana çok daha iyi gelecek. 

Sağlık

Bir şeyleri sonlandırmak, bitirmek sana daha iyi gelecek. Yarım kalan işler varsa eğer, bunları çözmek, zihinsel olarak kendini daha sağlam hissetmene vesile olabilir. Bugün zihnini boşaltmak için eksikleri gidermeye odaklanabilirsin. 

Aşk

Aşk konularında bir şeyleri kendi haline bırakmak sana daha iyi gelebilir. Bazı konuları kontrol etmek için çok fazla inatlaşmamalısın kendinle. Bazı konular kendiliğinden gerçekleştiğinde kıymetli olabilir. 

Para

Maddi konularda canını sıkan konulara odaklanmak için kendince bir zaman geçirmen gerekebilir. Büyük masraflara girmeden önce bu şekilde düşünmek sana iyi gelebilir. Paranı gereksiz yere harcamadan önce içini sıkan konulara odaklanabilirsin.

Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Sevgili Yengeç;

Genel

Enerji ve hevesli olmak sana çok iyi gelebilir bugün. Bir şeyleri düzeltmek, yoluna koymak için iyi bir gün. Yenilikler yapmak, kendini değişime açmak için de bu güzel etkiyi kullanabilirsin. 

Sağlık

Vücudunu istediğin şekle sokmak için daha uzun vadeli kararlar alabilirsin bugün. Sağlıklı beslenme, egzersiz ve esneme hareketleri gibi durumlar önceliğin olabilir. Bugün alacağın kararlar kalıcı olacak. 

Aşk

Sevdiğin kişinin de senin de kendi hayatlarınızda canınızı sıkan şeyler olabilir. Bunları birbiriyle karıştırmamalı ve ilişkinize yansıtmamalısınız. Bugün sahip olduğunuz enerjiyi bu konular üstünde tartışarak boşa harcamamalısınız. 

Para

Paraya duygusal yaklaşabilirsin bugün. Ama bu duyguların seni yanlış yönlendirmesine fırsat vermemelisin. Parasal açıdan kendini daha sağlama almak için bu tür hislerin geçmesini beklemen gerekebilir.

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Aslan ve Yükselen Aslan: Sevgili Aslan;

Genel

Her şeyi planlamaya alışmış olabilirsin. Gün içerisinde yaşanacaklara dikkat etmek sana daha iyi geliyor olabilir. Ancak arada bir bir şeyleri oluruna bırakman daha iyi olabilir. Bugün kendini, bir şeyleri bitirmek için zorlamamalısın. 

Sağlık

Sevdiğin insanlarla aranda sağlıklı sınırlar olmasına dikkat etmelisin. Gereksiz yere duygusal gerilimler yaratanlara karşı sınırı çekebilmelisin. Gününü onların kaprislerine göre geçirmemek sana daha iyi gelebilir. 

Aşk

Bugün dış etkilere biraz daha açık olabilirsin. Özellikle de aklını çelen kişinin etkisine… Aşk konularında hoşlandığın kişiye göre bir gelişme yaşaman olası, bu konularda kendini yeni şeylere açmak sana daha iyi gelebilir. 

Para

Bugün kendine odaklanman daha iyi olabilir. Harcamalarını kendine göre yapabilirsin. Parasal açıdan kendi isteklerine odaklanmak sana daha iyi gelebilir bugün.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

Başak ve Yükselen Başak: Sevgili Başak;

Genel

Bugün etrafındaki insanların sana bakışı daha pozitif olabilir. Çevrendeki insanlar senin ne kadar kuvvetli bir insan olduğunu düşünerek seni övebilirler. Ancak bu gaza gelerek kendini imkansız beklentilere sokmamalı ve sakin bir gün geçirmeye odaklanmalısın. 

Sağlık

Vücuduna odaklanmak ve ihtiyaçlarını gidermek için iyi bir gün. Yediklerine dikkat etmek, daha sağlıklı egzersizlere odaklanmak sana iyi gelecek. Vücuduna odaklanıp ağrıların temeline inmek sana daha iyi gelebilir. 

Aşk

Bugün aşk konularında aklına yatmayan durumlar olabilir. Bir şeyleri irdelemek, araştırmak isteyebilirsin. Ancak bazı şeylerin kendiliğinden ortaya çıkma gibi bir durumu da olabilir. Kendini ilginç gelişmelere açman gerekecek. 

Para

Kendine bilerek imkansız hedefler koymamalısın. Ufak ufak adımlarla yaşanacak istikrarlı gelişmelere odaklanman gerekecek. Bir günde dünyalar yaratmak senin işin olmayabilir.

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

Terazi ve Yükselen Terazi: Sevgili Terazi;

Genel

Etrafındaki insanlara destek olmak, onları iyi bir ruh haline sokmak için çaba göstermek seni mutlu edebilir. Çevrene karşı daha duyarlı olabilirsin. İnsanlarla uyum içerisinde olmak sana kendini daha iyi hissettirebilir. 

Sağlık

Bugün seni mutlu eden aktivitelere odaklanmak, sevdiğin yemekleri yemek sana daha iyi gelebilir. Ruh haline odaklanabileceğin ve enerjini bu yönde artırabileceğin bir gün olabilir bugün. 

Aşk

Sevdiğin kişiyle keyifli bir gün geçirebilirsin bugün. Eğer hayatında kimse yoksa yeni etkilere kendini açabilirsin. Aşk konularında güzel etkilerle karşılaşabilir ve beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsin. 

Para

Eğer hayatında bir değişim istiyorsan olaylara dipli bucaklı girmen gerekecek. Maddi açıdan yapacağın değişimlerin keskin olması gözünü korkutsa da ileride bunu yaptığına çok memnun olabilirsin.

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Akrep ve Yükselen Akrep: Sevgili Akrep;

Genel

Kendi kafana göre halletmeye alıştığın şeylerde bugün başka insanların etkilerini görebilirsin. Bazı şeylere dahil olan insanlara karşı ne yapacağını şaşırabilirsin. Ancak bugün işbirliği yapmayı öğrenmen gerekecek. 

Sağlık

Yeni alışkanlıklar edinmeye kendini açman gerekecek. Vücudunu daha iyi bir noktaya getirmek için sana iyi gelmeyen alışkanlıkları kesmelisin. Daha az şeker tüketmek sana daha iyi gelebilir. 

Aşk

Hoşlandığın kişiye karşı kendini ifade etmekte zorlansan da bugün bu konuda daha sağlam adımlar atman gerekebilir. Sevdiğin kişiye kendini ifade etmeye çalışman, beklenmedik kapılar açabilir sana. 

Para

Özgüven eksikliği maddi konularda kendini çok belli edebilir. Ve etrafındaki insanlar bunu hissettiğinde sana davranışlarını değiştirebilirler. Kendi maddiyatında huzurlu olmayı öğrenmen ve kendine daha fazla güvenmen gerekebilir.

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

Yay ve Yükselen Yay: Sevgili Yay;

Genel

Bugün yaratıcı olacaksın, bir şeyleri düşünürken kimsenin bakmadığı açılardan bakabilirsin. Bu güzel enerjiyi seni gereksiz sıkıntılara sokmayacak şeylerde kullanman daha iyi olabilir. Sağlıklı kararlar almak ve güzel yollar üretmek sana çok iyi gelebilir. 

Sağlık

Bir şeylerin kontrolden çıktığını düşünmen ve bununla başa çıkabilecek gücünün olmadığını hissetmen olası. Ancak sana enerji verecek şeyler tükettiğin zaman kendini daha iyi ifade edebilirsin. Bugün, gün içerisinde enerjini devam ettirecek şeyler yiyip içmelisin. 

Aşk

Bir şeylere kolay inanabilirsin bugün aşk konularında. Ancak bu konuda dikkatli olmak sana daha farklı şeyler kazandırabilir. Sevdiğin kişinin hareketlerini kafanda temize çıkarmak yerine bir şeyleri sorgulamalısın. 

Para

Her detayı iki kere gözden geçirmek senin için yorucu olmaya başlamış olabilir. Bir şeyleri biraz daha oluruna bırakmak daha iyi olabilir maddi açıdan. Parasal konularda dikkatli davranışlarının seni germemesi için biraz sakin olman gerekecek.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Sevgili Oğlak;

Genel

Bugün etrafındaki insanlar seni olgun olmamakla suçlayabilir belki ama içindeki çocuğu dinlemek, onların görmekte zorlandığı şeyleri görmeni kolaylaştırabilir. Bugün iç sesine güvenmen gerekecek. 

Sağlık

Bugün sabrının azaldığını hissedebilirsin. Ama bununla başa çıkabilmek için gününün kontrolünü ele geçirmen gerekecek. Yediklerine kendin karar verebilir, eylemlerini sen seçebilirsin. Böylece kendini biraz daha iyi hissedebileceksin. 

Aşk

Sevdiğin kişi ile aranızda bazı anlaşmazlıklar olabilir. İki taraf da beyaz görürken bir taraf ille de siyah diyebilir. Bu tartışmaların önüne geçmek için kendini biraz geri çekmen gerekecek. 

Para

Sosyal konulara odaklanmak maddi kaygılarını geride bırakmana vesile olabilir. Her şeye para odaklı bakmamayı öğrenmek ve biraz sosyal konulara odaklanmak sende büyük değişimler yaratabilir. Bugün arkadaşlıklar, paradan önemli olabilir.

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

Kova ve Yükselen Kova: Sevgili Kova;

Genel

Bugün hayatını analiz edebilir ve son bir yılda yaşananlara daha dikkatli odaklanabilirsin. Olaylara daha objektif yaklaşman, önceden görmediklerini anlamanı sağlayabilir. 

Sağlık

Sağlığını veya kendine koyduğun hedefleri başkalarınınkiyle kıyaslamamalısın. Bugün kendi bünyene odaklanmalı ve herkesin farklı hızlarda tepki gösterdiğini kendine hatırlatmalısın. Vücudunu ve zihnini gereksiz yere yormamalısın. 

Aşk

Bugün kafan kolaylıkla karışabilir. Aşk konularında dikkatli olman gerekebilir o yüzden. Sevdiğin kişiye verdiğin ama sonradan unuttuğun bir söz gününüzü zora sokabilir. 

Para

Sosyal ortamlarda daha işe yarar şeyler yapmak istiyorsan eğer, sevdiğin insanların yükünü azaltmaya başlayabilirsin. Maddi konularda daha sağlıklı hareketler için bugün çevresel faktörlere odaklanman gerekecek.

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Balık ve Yükselen Balık: Sevgili Balık;

Genel

Bugün sevdiğin kişilerin senin hakkında çok az şey biliyor olmasına içerleyebilirsin. İnsanlara verdiğin değeri sorgulayabilir ve bu konularda değişimlere gidebilirsin. Bütün kapıları kapatıp gemileri yakmadan önce kendine zaman vermen gerekebilir. 

Sağlık

Vücudunu kuvvetlendirmek için biraz daha fazla egzersize odaklanman gerekebilir. Kan dolaşımını artırmalı ve bol bol su tüketmelisin. Kaslarını kuvvetlendirecek egzersizlere yönelmek sana daha iyi gelebilir. 

Aşk

Bugün aşk için büyük bir potansiyel olabilir. Eğer hayatında kimse yoksa yeni insanlara kendini daha rahat açabilirsin. Aşk konularında kendini daha rahat ifade edebileceksin bugün. 

Para

Maddi konularda yaşanabilecek gelişmelere ve fırsatlara tedirgin yaklaşırsan başkası bunları kapabilir. Maddi açılardan daha baskın olman ve biraz daha cesur davranman gerekebilir.