18 Ocak 2021 Pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak! | intHaber.com
Güncel

18 Ocak 2021 Pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak!

18 Ocak 2021 Pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Ocak 2021 Pazartesi günü hava tahmin raporu yayımlandı

18 Ocak 2021 PAZARTESİ METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, Marmara’nın kuzeydoğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü kar sağanağı, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi; Doğu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

18 Ocak 2021 Pazartesi HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının ülke genelinde 4 – 8 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

18 Ocak 2021 PAZARTESİ UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Doğu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI:

Bu gece ve 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerinde Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

18 Ocak 2021 PAZARTESİ BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 18 Ocak 2021 Pazartesi Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların kar sağanağı şeklinde görülmesi bekleniyor. Bu gece ve 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerinde Trakya’da kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL -4°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde il geneli, 18 Ocak 2021 Pazartesi akşam saatlerine kadar Anadolu Yakası aralıklı kar yağışlı

KIRKLARELİ -8°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAKARYA -6°C, 1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin bu akşam saatlerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -7°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ -1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA -10°C, -3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, Antalya ve Doğu Akdeniz Bölümü’nün aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, Kahramanmaraş’ın yükseklerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Hatay, Adana ve Osmaniye çevrelerinde güneybatılı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 5°C, 14°C

Çok bulutlu, 18 Ocak 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ANTALYA 5°C, 10°C

Çok bulutlu, 18 Ocak 2021 Pazartesi öğle saatlerinden sonra yağmurlu

HATAY 8°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ISPARTA -4°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir çevrelerinin, 18 Ocak 2021 Pazartesi öğlen saatlerine kadar bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin, öğle saatlerinden sonra ise Konya, Karaman ve Sivas çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece ve 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don beklenmektedir.

ANKARA -6°C, -3°C

Çok bulutlu, merkez ve kuzey çevreleri hafif kar yağışlı

ÇANKIRI -6°C, -2°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR -9°C, -5°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde il merkezi, yarın kuzey çevreleri hafif kar yağışlı

KONYA -5°C, -1°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sinop çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Kıyılarda hafif olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -14°C, -6°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

DÜZCE -8°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar sağanağı

KASTAMONU -9°C, -5°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK -1°C, 1°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar sağanağı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde doğu kıyılarında kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Bu gece ve 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA -1°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

RİZE 4°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

SAMSUN 3°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

TRABZON 5°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin güneydoğusu ile Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar; Van, Malatya ve Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde aralıklı kar şeklinde olması bekleniyor. 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Bölgenin güneydoğu ve doğusunda kuvvetli, yer yer fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ERZURUM -6°C, -2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

HAKKARİ -2°C, 2°C

Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

KARS -9°C, -2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

VAN -2°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Batman ve Siirt’in yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 3°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

GAZİANTEP 3°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışları öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİİRT 3°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 18 Ocak 2021 Pazartesi öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

18 Ocak 2021 PAZARTESİ DENİZLERDE HAVA

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Akdeniz’de fırtına; Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinden itibaren doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), doğusu 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 k m/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, 18 Ocak 2021 Pazartesi sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0 m; Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yer yer kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

18 Ocak 2021 Pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar ve Yağmur ağırlıklı olacak!