2 Ocak 2021 Salı Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

2 Ocak 2021 Salı Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

2 Ocak 2021 Salı Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2 Ocak 2021 Salı günü hava tahmin raporu yayımlandı

2 Ocak 2021 Salı METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı bölgelerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Sakarya ve Bilecik dışında), Kıyı Ege, Kütahya, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur’un doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Trakya Kesimi, Çanakkale, İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri ile Balıkesir’in kıyı, Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/m2), İzmir’in güneyi ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde (Kuşadası, Söke, Didim) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

Gece ve 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

 Genellikle güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Mersin kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Trakya Kesimi, Çanakkale, İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri ile Balıkesir’in kıyı, Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/m2), İzmir’in güneyi ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde (Kuşadası, Söke, Didim) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI:

Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Mersin kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

2 Ocak 2021 SALI BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Trakya Kesimi ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), batısında yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE 9°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 10°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 14°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Kütahya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri ile Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (30-60 kg/m2), ), İzmir’in güneyi ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde (Kuşadası, Söke, Didim) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 6°C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

DENİZLİ 10°C, 21°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

İZMİR 14°C, 17°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı ve yerel kuvvetli (30-60 kg/m2) olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney kesimlerinde yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

MANİSA 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur’un doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Mersin kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa), bölgenin batısında güney yönlerden kuvvetli ve fırtına( 50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 9°C, 20°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 13°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 8°C, 17°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA 4°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 5°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA 4°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 1°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor

BOLU 6°C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

DÜZCE 10°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

KASTAMONU 3°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 11°C, 18°C

Parçalı bulutlu

2 Ocak 2021 Salı ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 2°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE 8°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 14°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 11°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece ve 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -8°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

HAKKÂRİ -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS -13°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -3°C, 6°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 2°C, 13°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP 4°C, 11°C

Parçalı bulutlu

SİİRT 3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 7°C, 14°C

Parçalı bulutlu

2 Ocak 2021 SALI DENİZLERDE HAVA NASIL OLACAK

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Doğu Karadeniz, Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı sabah saatlerine kadar yağmurlu;
Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 4 ila 6, 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı güneybatıdan sabah saatlerine kadar 5 ila 7 kuvvetinde;
Dalga: 1,5 ila 2,5 m, doğusu yer yer 2,5 m;
Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerine kadar sağanak yağışlı;
Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde;
Dalga: 1,5 ila 2,5 m;
Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi zaman zaman kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı;
Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, doğusu güneydoğudan 4 ila 6; Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 5 ila 7, güneyi 6 ila 8 kuvvetinde;
Dalga: 2,0 ila 3,0 m, güneyi yer yer 4,0 m;
Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in batısı 2 Ocak 2021 Salı sabah saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı;
Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde;
Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısı yer yer 3,5 m;

Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, 2 Ocak 2021 Salı sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu;
Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m;
Görüş: İyi, pus anında orta.

2 Ocak 2021 Salı Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!
Denizli Oto Ekspertiz