20 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

20 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

20 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 20 Mart 2021 Cumartesi günü hava tahmin raporu yayımlandı

20 Mart 2021 Cumartesi BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Adana’nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Hatay, K. Maraş Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege’de yer yer gök gürültülü sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege ile Balıkesir, Eskişehir ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: 

Kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Akdeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile bu akşam saatlerinde Bursa çevrelerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa)eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege ile Balıkesir, Eskişehir ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması beklediğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyılarda hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile bu akşam saatlerinde Bursa çevrelerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa)eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI:

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu ile Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Balıkesir çevrelerinin, yarın öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde Bursa çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE 5°C, 14°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL 4°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

KIRKLARELİ 1°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatler ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

KOCAELİ 5°C, 14°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, kıyılarda yer yer gök gürültülü sağanak, bu akşam saatlerinden sonra Afyon’un yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, bu akşam saatlerinden sonra yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR 10°C, 16°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA 7°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 5°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta çevreleri, 20 Mart 2021 Cumartesi Batı Akdeniz ile Adana’nın kuzey ve doğusu, Hatay, Osmaniye ve K. Maraş çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor

ADANA 8°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu kesimleri sağanak yağışlı

ANTALYA 12°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi aralıklı sağanak yağışlı

HATAY 7°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ISPARTA 4°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra Karaman hariç bölge genelinin aralıklı yağmurlu bu akşam ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA 4°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi aralıklı yağmurlu

SİVAS 1°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU 2°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 5°C, 14°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu

KASTAMONU 1°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 6°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların 20 Mart 2021 Cumartesi Rize ile Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

ARTVİN 3°C, 10°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyıları yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜMÜŞHANE 1°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 6°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yağmurlu

TRABZON 8°C, 13°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güneybatı kesimlerinde yağmur, kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -6°C, 5°C

Çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HAKKARİ -3°C, 9°C

Parçalı bulutlu

KARS -6°C, 5°C

Çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN -2°C, 8°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 2°C, 16°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

GAZİANTEP 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra ralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 4°C, 13°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 6°C, 16°C

Parçalı bulutlu

20 Mart 2021 Cumartesi DENİZLERDE HAVA

15 Mart 2021 Pazartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu;
Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, gece saatlerinde doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, yarın 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinde 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de batısı doğu ve güneydoğu, 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğu, 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5, yarın 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinde yer yer 6 kuvvetinde,
Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Karadeniz’in batısında yer yer 2,5m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerinde kadar yağmurlu;
Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, zamanla 3 ila 5 kuvvetinde,
Dalga: 0,5 ila 1,5m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı;
Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde gece saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4, gece saatlerinden itibaren 3 ila 5; Güney Ege’de batı ve güneybatı, 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde;
Dalga: 1,0 ila 2,0m,
Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı;
Rüzgar: Batı ve güneybatı, kuzeyi gece saatleri ile 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinde kuzeydoğu, geneli 20 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, 20 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde;
Dalga: 0,5 ila 1,5m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu;
Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinde yer yer 6 kuvvetinde;
Dalga: 0,5 ila 0,75m, akşam saatlerinde yer yer 1,0m;
Görüş: İyi.

20 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!