20 Ocak 2021 Çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar – Don ve Yağmur ağırlıklı olacak! | intHaber.com
Güncel

20 Ocak 2021 Çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar – Don ve Yağmur ağırlıklı olacak!

20 Ocak 2021 Çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar - Don ve Yağmur ağırlıklı olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 20 Ocak 2021 Çarşamba günü hava tahmin raporu yayımlandı

20 Ocak 2021 ÇARŞAMBA METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Sinop, Ordu, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların;

bu akşam saatlerinde Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don, kıyı kesimlerde hafif don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 

Marmara’da 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

20 Ocak 2021 ÇARŞAMBA UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:

Yağışların; bu akşam saatlerinde Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI:

Kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

20 Ocak 2021 ÇARŞAMBA BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE -5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL -4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ -6°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ -5°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -11°C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ -5°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR -1°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA -18°C, -2°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu ve Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda hafif iç kesimlerde orta kuvvette buzlanma ve don olayı ile birlikte, iç kesimlerde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinde sağanak yağışlı

ISPARTA -7°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA -12°C, -2°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR -14°C, -3°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA -7°C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS -15°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

20 Ocak 2021 Çarşamba BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Karabük, Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda hafif iç kesimlerde orta kuvvette buzlanma ve don olayı ile birlikte, iç kesimlerde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU -12°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE -8°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU -7°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

20 Ocak 2021 Çarşamba ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Kıyılarda hafif iç kesimlerde orta kuvvette buzlanma ve don olayı ile birlikte, iç kesimlerde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA -9°C, 1°C

Çok bulutlu

RİZE 0°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

SAMSUN 0°C, 6°C

Çok bulutlu

TRABZON 1°C, 5°C

Çok bulutlu, 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

20 Ocak 2021 Çarşamba DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM -13°C, -8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

HAKKÂRİ -3°C, -1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KARS -13°C, -7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

VAN -4°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

20 Ocak 2021 Çarşamba GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur, karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, bu akşam saatlerinde Siirt çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

DİYARBAKIR -6°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP -5°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT 0°C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yükseklerinde kuvvetli kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

ŞANLIURFA -1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu 20 Ocak 2021 Çarşamba öğle saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

20 Ocak 2021 ÇARŞAMBA DENİZLERDE HAVA

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Batı ve Orta Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinde doğusu yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde güneyi ile 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinden itibaren geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinde kuzeyi ile 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinde güneyi güneydoğudan, 20 Ocak 2021 Çarşamba öğle saatlerinde geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, 20 Ocak 2021 Çarşamba sabah saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in açıkları ile Hatay’ın kıyı kesimleri sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Antalya Körfezi ile açıkları 8 (75 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren batısı kuzey yönlerden 5 ila 7 (40-60 km/sa), yer yer 8 (75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,5 m; Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, akşam saatleri ile 20 Ocak 2021 Çarşamba öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

20 Ocak 2021 Çarşamba Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizde Kar - Don ve Yağmur ağırlıklı olacak!