2020 iPhone SE RAM ve batarya kapasitesi Belli Oldu. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

2020 iPhone SE RAM ve batarya kapasitesi Belli Oldu.

Apple, akıllı telefonlarının tüm teknik özelliklerinin tümünü açıklamayan tek üretici. Batarya kapasitesi yerine batarya ömrünü açıklamayı tercih eden Apple, RAM konusunda da ser verip sır vermiyor. Tabii bu, bu bilgilerin ortaya çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Son olarak, 2020 iPhone SE RAM ve batarya kapasitesi ortaya çıktı.

2020 iPhone SE RAM ve batarya kapasitesi ne kadar?

China Telecom’un telefon sertifika listesinde ortaya çıkan yeni iPhone SE RAM ve batarya kapasitesi aslında kimseyi şaşırtmadı. Apple yaptığı açıklamada, yeni iPhone SE 2020 batarya ömrü için “iPhone 8 ile yaklaşık” bilgisini vermişti. Şimdi ise telefonun hem RAM hem de batarya kapasitesi ortaya çıktı.

Yukarıdaki tabloya baktığımızda telefonun 3 GB RAM ile geldiğini görüyoruz. Batarya tarafında ise karşımıza 1.821 mAh’lik bir kapasite çıkıyor. Bu da iPhone 8 ile aynı batarya kapasitesine işaret ediyor.

Yeni iPhone SE 2020, 5W şarj adaptörü ile geliyor olsa da, hızlı şarj desteği de var. Yani 18W ya da daha güçlü bir adaptör ile 30 dakikada yüzde 50 oranında şarj olabiliyor.

Haber Kaynak ve Linki: Schiftdelete

yazarHazal Orta