26 Mart 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

26 Mart 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

26 Mart 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 Mart 2021 Cuma günü hava tahmin raporu yayımlandı

26 Mart 2021 Cuma BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Güney Ege’nin iç kesimleri, Akdeniz, İç Anadolu (Kırşehir hariç), Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İzmir’in iç kesimleri ve Manisa çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, Güneydoğu kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu, Karabük ve Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklığının Ülkemizin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, güneydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Rüzgarın genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri ile güneydoğu kesimlerde kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyıor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu, Karabük ve Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

26 Mart 2021 Cuma BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile yarın bölgenin doğusunun aralıklı karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 2°C, 9°C

Çok bulutlu, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra doğusu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

KIRKLARELİ -4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 1°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İzmir, Muğla ve Aydın’ın iç kesimleri ile Manisa çevrelerinin yağmurlu, Uşak, Denizli ve Afyon çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -7°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı kar yağışlı

İZMİR 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu

MANİSA 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere yağmurlu

MUĞLA -4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere yağmurlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana’nın kuzeyi, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin, yarın zamanla Doğu Akdeniz’in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’de güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 5°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile yarın zamanla il geneli aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı

HATAY 6°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA -2°C, 6°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri ile bu akşam saatlerinde Eskişehir, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA -5°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

ÇANKIRI -5°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR -4°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

KONYA -4°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Düzce, Bartın ile Karabük ve Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU -5°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE 0°C, 5°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU -3°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 3°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

AMASYA 0°C, 7°C

Çok bulutlu, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ARTVİN 0°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 3°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

TRABZON 4°C, 7°C

Çok bulutlu,26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri ile Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı çevrelerinin, 26 Mart 2021 Cuma bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

ERZURUM -6°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 26 Mart 2021 Cuma aralıklı kar yağışlı

HAKKARİ 0°C, 5°C

Çok bulutlu, 26 Mart 2021 Cuma karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -4°C, 3°C

Çok bulutlu, 26 Mart 2021 Cuma aralıklı kar yağışlı

VAN -1°C, 5°C

Çok bulutlu, 26 Mart 2021 Cuma karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve 26 Mart 2021 Cuma sabah saatlerinde kuzey kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 1°C, 6°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP 2°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 4°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ŞANLIURFA 4°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

26 Mart 2021 Cuma DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ile Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusunda güneybatıdan 3 ila 5, doğusunda 5 ila 7; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, gece saatlerinden sonra güneybatı, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinde batısında güneydoğudan 2 ila 4, batısında yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4, yarın zamanla 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kuzeyi yağmurlu, güneyi sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinde kuzeyinde güneybatıdan 3 ila 5, zamanla kuzeyinde 2 ila 4; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyinde yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege’nin güneyinde yer yer 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, yarın zamanla 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, 26 Mart 2021 Cuma öğle saatlerinde kuzeybatıdan 5 ila 7, yarın zamanla 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, zamanla 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatı, 26 Mart 2021 Cuma sabah saatlerinden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın 26 Mart 2021 Cuma zamanla 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın zamanla 0,5 ila 0,75m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

26 Mart 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!