27 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

27 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

27 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 Mart 2021 Cumartesi günü hava tahmin raporu yayımlandı

27 Mart 2021 Cumartesi BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yağmur şeklinde olması beklenen yağışların Düzce, Bartın, Zonguldak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, Hakkari çevreleri ile Van’ın güney kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklığının Ülkemizin güney batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Rüzgarın genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, Hakkari çevreleri ile Van’ın güney kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 Km/sa) eseceği beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI:

Tarımsal faaliyetlerin başladığı/devam ettiği Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

27 Mart 2021 Cumartesi BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 3°C, 16°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ -2°C, 13°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -3°C, 7°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 3°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 1°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA -1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu bu akşam saatlerinde Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 4°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 7°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 3°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA -1°C, 9°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

ÇANKIRI -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

KONYA -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının yağmurlu iç kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DÜZCE 2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmurlu iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU -1°C, 5°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmurlu iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

AMASYA 1°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ARTVİN 0°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN 4°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON 4°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Hakkari çevreleri ile Van’ın güney kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı, güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

ERZURUM -1°C, -4°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

HAKKARİ 0°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KARS -1°C, -3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

VAN -1°C, 2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde güney kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece ve sabah saatlerinde kuzey kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde kuzeybatı, doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

ŞANLIURFA 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

27 Mart 2021 Cumartesi DENİZLERDE HAVA

27 Mart 2021 Cumartesi Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu;
Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, batısı güneydoğudan 2 ila 4 yer yer 5; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam 5 kuvvetinde;
Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyi güneydoğudan 2 ila 4, akşam 5,; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, kuzeyi 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Güney Ege’nin güneyinde 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın 27 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerine kadar 6, kuzeyi güneybatıdan 2 ila 4; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın 27 Mart 2021 Cumartesi öğle saatlerinden itibaren 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, akşam saatlerinde 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı;
Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde,
Dalga: 1,0 ila 2,0 m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

27 Mart 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!