28 Ocak 2021 Perşembe Hava durumu açıklandı, Bölgelerimiz yağışlı -don-kar! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

28 Ocak 2021 Perşembe Hava durumu açıklandı, Bölgelerimiz yağışlı -don-kar!

28 Ocak 2021 Perşembe Hava durumu açıklandı, Bölgelerimiz yağışlı -don-kar!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 28 Ocak 2021 Perşembe günü hava tahmin raporu yayımlandı

28 Ocak 2021 Perşembe METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Erzurum, Ağrı, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

,

Yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak, Marmara ile iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Antalya’nın doğu ilçeleri, Marsin çevreleri ve Adana’nın batı kesimlerinde kuvvetli(21-50 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta’nın doğu ve Konya’nın batısında yağun kar (20-50 cm), Bolu Dağı geçişi olmak üzere Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Ankara’nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar (5-15 cm) şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde azalacağı, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güneyli, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden orta kuvvette; Marmara’nın kuzeyi, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve kısa süreli (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

28 Ocak 2021 Perşembe

28 Ocak 2021 Perşembe YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:

Yağışların, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta’nın doğu ve Konya’nın batısında yağun kar (20-50 cm), Bolu Dağı geçişi olmak üzere Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Ankara’nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar (5-15 cm) şeklinde olması başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak Antalya’yı Konya’ya bağlayan geçitlerde yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ve tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ:

Yağışların; Antalya’nın doğu ilçeleri, Marsin çevreleri ve Adana’nın batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm) sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın;

Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve kısa süreli (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

28 Ocak 2021 Perşembe BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu ve bölge genelinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE -3°C, 4°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

İSTANBUL 0°C, 5°C

Çok bulutlu ve karlakarışık yağmurlu, batı ve yüksekleri ile zamanla il geneli kar yağışlı

KIRKLARELİ -5°C, 2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

KOCAELİ 1°C, 5°C

Çok bulutlu yağmur ve karlakarışık yağmurlu, gece saatlerinde kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 1°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ 2°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

İZMİR 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor.

MANİSA 1°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kıyılarda gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin çevreleri ile Adana’nın batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta’nın doğu ve Konya’nın batısında yoğun kar (20-50 cm) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 7°C, 15°C

Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 5°C, 12°C

Çok bulutlu ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğusunda kuvvetli, doğusunun iç kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HATAY 6°C, 13°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

ISPARTA -2°C, 3°C

Çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğusunun yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu, zamanla bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ankara’nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmeceği tahmin ediliyor.

ANKARA -1°C, 1°C

Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

ÇANKIRI 0°C, 2°C

Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

ESKİŞEHİR -2°C, 1°C

Çok bulutlu karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA -2°C, 4°C

Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların Bolu Dağı geçişi başta olmak üzere İç kesimlerinin yükseklerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BOLU -1°C, 1°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bolu Dağı geçişi başta olmak üzere yükseklerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE 2°C, 4°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

KASTAMONU -1°C, 1°C

Çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

ZONGULDAK 1°C, 3°C

Çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmurlu

28 Ocak 2021 Perşembe ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, 28 Ocak 2021 Perşembe zamanla iç kesimlerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 5°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 28 Ocak 2021 Perşembe zamanla karla karışık yağmurlu

RİZE 12°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, 28 Ocak 2021 Perşembe yağmurlu

SAMSUN 6°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

TRABZON 13°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, 28 Ocak 2021 Perşembe yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, güney ve batı kesimleri ile Erzurum ve Ağrı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -4°C, 2°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, 28 Ocak 2021 Perşembe kar yağışlı

HAKKÂRİ -4°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

KARS -11°C, -3°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

VAN -4°C, 5°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 1°C, 11°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu 28 Ocak 2021 Perşembe yağmurlu

GAZİANTEP 3°C, 9°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

SİİRT 4°C, 10°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA 5°C, 13°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu

28 Ocak 2021 PERŞEMBE DENİZLERDE HAVA

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz, Marmara ile Doğu Akdeniz’de fırtına; Doğu Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

28 Ocak 2021 Perşembe KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğudan, 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Batı Karadeniz’in batısı yer yer 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde batısı kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, 28 Ocak 2021 Perşembe öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde kuvvetli olmak aralıklı sağanak yağışlı, kuzey kesimleri karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerine kadar güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde 8 (75 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerine kadar 6 ila 8 (50-75 km/sa), 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde güneyi güneybatıdan yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan, 28 Ocak 2021 Perşembe sabah saatlerinde geneli ile öğle saatlerinde doğusu güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batısı güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7 (60 km/sa), akşam saatlerine kadar Hatay’ın kıyı kesimleri doğudan, gece saatlerinde batısı batıdan 8 (75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısı 3,0 ila 4,0 m; Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 0m; Görüş: İyi.

28 Ocak 2021 Perşembe Hava durumu açıklandı, Bölgelerimiz yağışlı -don-kar!
Denizli Oto Ekspertiz