29 Ocak 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

29 Ocak 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

29 Ocak 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 29 Ocak 2021 Cuma günü hava tahmin raporu yayımlandı

29 Ocak 2021 Cuma METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri ve Sivas çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Denizli, Isparta, Bartın, Bolu, Kastamonu, Muğla’nın Datça ve Konya’nın Akşehir ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güney yönlerden, Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, 29 Ocak 2021 Cuma öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

29 Ocak 2021 CUMA BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EDİRNE -4°C, 11°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ -4°C, 9°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 0°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Muğla’nın Datça ilçesinin sağanak, Denizli çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR -7°C, 3°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ -2°C, 8°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde kar yağışlı

İZMİR 0°C, 10°C

Parçalı bulutlu

MANİSA -2°C, 10°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağmur ve sağanak, bu akşam ilk saatlerde Isparta çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 5°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı

HATAY 6°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Kayseri ve Sivas çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Konya’nın Akşehir ilçesinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte batı kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI -7°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Akşehir ilçesi hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Bartın çevrelerinin yağmurlu, Bolu ve Kastamonu çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

DÜZCE 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

ZONGULDAK 0°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

29 Ocak 2021 Cuma ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olmak üzere bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yoğun olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerinde gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

RİZE 7°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 29 Ocak 2021 Cuma zamanla kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu

TRABZON 7°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 29 Ocak 2021 Cuma zamanla kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; 29 Ocak 2021 Cuma zamanla Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -2°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 29 Ocak 2021 Cuma zamanla il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAKKÂRİ -3°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS -7°C, -2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

VAN -3°C, 4°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve yağmurlu, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 1°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP 1°C, 4°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, gece ve 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİİRT 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu

ŞANLIURFA 5°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

29 Ocak 2021 CUMA DENİZLERDE HAVA

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu ile akşam saatlerinde batısı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinde batısı 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, gece saatlerinden itibaren yer yer 2,0 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde Güney Ege’nin güneyi sağanak yağışlı;
Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan, kuzeyi ile 29 Ocak 2021 Cuma öğle saatlerinde geneli güneybatıdan 3 ila 5, 29 Ocak 2021 Cuma öğle saatlerinde 6; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinden itibaren kuzeyi güneydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinden itibaren güneyi 6 kuvvetinde;
Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı,
Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, 29 Ocak 2021 Cuma öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5, yer yer 6, akşam saatlerinde güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde;
Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam doğusunda yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı;
Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, 29 Ocak 2021 Cuma sabah saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 5 kuvvetinde;
Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

29 Ocak 2021 Cuma Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!
Denizli Oto Ekspertiz