30 Ocak 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

30 Ocak 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

30 Ocak 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Ocak 2021 Cumartesi günü hava tahmin raporu yayımlandı

30 Ocak 2021 Cumartesi METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Sivas hariç), Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Akdeniz’in kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Kıyı Ege, Çanakkale, Mersin ve Antalya’nın batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi (Çamlıdere, Kızılcahamam, Güdül, Kahramankazan) ile Bolu’nun güneydoğusunda (Seben, Kıbrısçık, Dörtdivan, Gerede, Yeniçağa ve Bolu il merkezi) yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Karadeniz’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

30 Ocak 2021 Cumartesi Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının batı ve orta kesimlerde 1-4 derece artması, ülkemizin doğusunda önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor.

RÜZGAR: 

Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde 30 Ocak 2021 Cumartesi zamanla fırtına(40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Bu akşam saatlerinde Mardin ve Batman çevreleri, gece saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Çanakkale illeri ile Edremit Körfezi çevresi (Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, İvrindi, Edremit, Havran), Manisa’nın batısı (Yunusemre, Şehzadeler, Saruhanlı, Turgutlu, Soma, Akhisar) ve Edirne’nin güneyinde (İpsala, Enez, Keşan,) kuvvetli (21-50 kg/metrekare), 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden itibaren Antalya’nın doğusu (Manavgat, Akseki, İbradı, Alanya, Gündoğmuş, Gazipaşa) ve Mersin il genelinde çok kuvvetli (20-75 kg/metrekare) ve Gazipaşa, Alanya, Gündoğmuş, Anamur, Bozyazı, Aydıncık çevrelerinde yer yer aşırı (100 kg/metrekare üstü) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, hortum riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:

Bu akşam ve gece saatlerinde Şırnak ve Hakkâri çevreleri ile30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden itibaren Ankara’nın kuzeyi (Çamlıdere, Kızılcahamam, Güdül, Kahramankazan) ile Bolu’nun güneydoğusunda (Seben, Kıbrısçık, Dörtdivan, Gerede, Yeniçağa ve Bolu il merkezi) yoğun kar yağışı bekleniyor. Kuvvetli rüzgarla beraber tipi şeklinde meydana gelecek kar yağışının 10-25cm yüksekliğinde yeni örtü bırakması beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI:

Rüzgarın; 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de güney ve güneybatıdan kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarların; zamanla Ege geneli ile Marmara’nın güney ve doğusu, öğlen saatlerinden sonra Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Batı Karadeniz ve zamanla tüm Karadeniz Bölgesinde güney ve güneybatı yönlerden fırtına(40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat), yüksek kesimlerde tam fırtına (89-102 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

30 Ocak 2021 Cumartesi BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde batı kesimlerinden başlamak üzere zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Edirne’nin güney, Çanakkale’nin batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinden itibaren güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli esecek rüzgarların, 30 Ocak 2021 Cumartesi zamanla bölgenin güney ve doğusunda fırtına (40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, güney çevreleri yer yer kuvvetli olmak üzere, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 8°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde batı kesimlerinden başlamak üzere zamanla bölge genelinin yağışlı geçmesi, yağışların kıyı illerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde ise yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli esecek rüzgarların, 30 Ocak 2021 Cumartesi zamanla fırtına (40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -4°C, 6°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı

DENİZLİ 3°C, 13°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

İZMİR 8°C, 15°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 5°C, 14°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinde batı kesimlerinden başlamak üzere zamanla bölge genelinin yağışlı geçmesi, yağışların Antalya’nın batı ve doğu kıyıları, Mersin’in batı kıyıları ve Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde ise yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarların 30 Ocak 2021 Cumartesi öğlen saatlerinden sonra Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan fırtına(40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat), yüksek kesimlerde tam fırtına (89-102 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 3°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların 30 Ocak 2021 Cumartesi akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir.

ANTALYA 6°C, 15°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, batı ve doğu kıyıları yer yer kuvvetli olmak üzere, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı. Yağışların yarın akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir.

ISPARTA -1°C, 6°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, (Sivas hariç) 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinde batı kesimlerinden başlamak üzere, zamanla yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ankara’nın kuzey çevrelerinde (Kızılcahamam, Çamlıdere, Güdül, Kazan) yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi beklenmektedir. Rüzgarların; 30 Ocak 2021 Cumartesi öğlen saatlerinden sonra İç Anadolu’nun güney ve doğusunda güney ve güneybatıdan fırtına (40-74 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Yağışların Ankara’nın kuzey çevrelerinde (Kızılcahamam, Çamlıdere, Güdül, Kazan) yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi beklenmektedir.

ÇANKIRI -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA -3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarların, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra tüm Karadeniz Bölgesinde güneyli yönlerden fırtına(40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

BOLU -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmurlu

KASTAMONU -4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde (Giresun hariç) Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinin yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Rüzgarların, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra tüm Karadeniz Bölgesinde güneyli yönlerden fırtına(40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

AMASYA 0°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

RİZE 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 5°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -6°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

HAKKÂRİ -3°C, 0°C

Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

KARS -12°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

VAN -3°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden sonra Antep çevrelerinin sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 2°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP -1°C, 10°C

Çok bulutlu ve 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

SİİRT 0°C, 7°C

Çok bulutlu, yağmurlu

ŞANLIURFA 2°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

30 Ocak 2021 CUMARTESİ DENİZLERDE HAVA

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1a-70.jpg

Doğu Akdeniz’de tam fırtına, Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Güney Ege’de fırtına, Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Doğu Karadeniz’in doğusu ile 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz aralıklı yağmurlu;
Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah güneydoğudan 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, doğusu güneybatıdan, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde;
Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı;
Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinde açıkları 7; Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, batısı güneybatıdan 5 ila 7, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde;
Dalga: 1,5 ila 2,5 m, güneyi 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8, güneyi 7 ila 9; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, öğle saatlerinden itibaren 8 ila 10 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, 30 Ocak 2021 Cumartesi öğle saatlerinden itibaren 4,0 ila 5,0m, doğusu yer yer 5,5 m;
Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı;
Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, 30 Ocak 2021 Cumartesi sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde;
Dalga: 0,25 ila 0,75 m;
Görüş: İyi, yağış anında orta.

30 Ocak 2021 Cumartesi Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!
Denizli Oto Ekspertiz