9 Mayıs 2021 Pazar Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu! | intHaber.com
Güncel

9 Mayıs 2021 Pazar Hava durumu açıklandı, Bölgelerimizin Son durumu!

9 Mayıs 2021 Pazar Hava durumu açıklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 9 Mayıs 2021 Pazar günü hava tahmin raporu yayımlandı

9 Mayıs 2021 Pazar Hava durumu açıklandı

9 Mayıs 2021 Pazar BÖLGELERİN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

9 Mayıs 2021 Pazar

Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

9 Mayıs 2021 Pazar

Yağışların; Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (30-60 kg/m2) olması bekleniyor.

9 Mayıs 2021 Pazar

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyı şeridi, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, 9 Mayıs 2021 Pazar Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuzey ve batı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra Güney Ege’de güney ve güneybatı yönlerden, gece Orta Karadeniz kıyılarında 9 Mayıs 2021 Pazar Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuzey ve batı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

9 Mayıs 2021 Pazar BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; 9 Mayıs 2021 Pazar bölgenin güneybatısında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 14°C, 21°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 13°C, 21°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 9°C, 17°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 13°C, 20°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; 9 Mayıs 2021 Pazar bölgenin kuzey kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor

A.KARAHİSAR 10°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu

İZMİR 19°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 15°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 12°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; 9 Mayıs 2021 Pazar Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor

ADANA 18°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 19°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 18°C, 30°C

Az bulutlu

MERSİN 21°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile bu akşam ve gece saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; 9 Mayıs 2021 Pazar bölgenin güney ve doğusunda kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor

ANKARA 12°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde il geneli ile gece saatlerinde kuzey ve doğusu yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 8°C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu

KONYA 13°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 6°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 11°C, 18°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 5°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 12°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz bölümü ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz bölümü ile 9 Mayıs 2021 Pazar Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (30-60 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 11°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVİN 13°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; 9 Mayıs 2021 Pazar kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 13°C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde, kuzey ve kuzeybatı yönlerden esecek kuvvetli rüzgarla (40-60 km/saat) birlikte yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 15°C, 17°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların;9 Mayıs 2021 Pazar yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) bölgenin kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; 9 Mayıs 2021 Pazar bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı, doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve doğusunda yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ERZURUM 8°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, 9 Mayıs 2021 Pazar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 5°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile 9 Mayıs 2021 Pazar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AĞRI 9°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, 9 Mayıs 2021 Pazar öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 8°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, 9 Mayıs 2021 Pazar öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 19°C, 31°C

Az bulutlu, zamanla çok bulutlu

DİYARBAKIR 15°C, 31°C

Az bulutlu, zamanla çok bulutlu

GAZİANTEP 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

SİİRT 20°C, 31°C

Az bulutlu, zamanla çok bulutlu

9 Mayıs 2021 Pazar DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz’de fırtına, Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, gece saatlerinden sonra 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, Doğu Karadeniz’de orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerinden sonra 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75m; Görüş: İyi.