Adana Sarıçam'da sosyal konutlar satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Adana Sarıçam’da sosyal konutlar satışa sunuldu

Adana Sarıçam'da sosyal konutlar satışa sunuldu
Adana Sarıçam'da sosyal konutlar satışa sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOK), Türkiye’nin tüm bölgelerinde alt ve orta gelir grubu için sosyal konut üretme çalışmaları sürdürüyor.

TOKİ’nin Adana’daki projesinde yeni satış dönemi başladı.

TOKİ Adana Sarıçam projesinde 15 adet sosyal konut satışa sunuldu. Konutlara başvurular yarın başlayacak. Son başvuru tarihi için 2 Aralık 2020 günü belirlendi.

Uygun fiyatların belirlendiği konutlar için başvurular HalkBank şubeleri aracılığıyla alınacak. Hak sahiplerini belirlemek için ise 9 Aralık günü kura çekimi yapılacak.

FİYATLAR 205 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Adana Sarıçam projesinde satışa sunulan konutlar 2+1 ve 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Proje, Sarıçam’da güvenli ve konforlu bir yaşam sunuyor.

Satışa sunulan konutların fiyatları 205 bin TL’den başlayarak konut tipi ve özelliğine göre 288 bin TL’ye kadar yükseliyor. Yatırımcılar projeden yüzde 25 peşinatla konut sahibi olabiliyorlar.

Yapılan bilgilendirmede, konut peşinat bedellerinin 51 bin TL seviyesinden başladığı belirtildi. Satıştaki konutların aylık taksitleri ise bin 282 TL’den başlıyor. Yatırımcılara 120 ay vade seçeneği sunuluyor.

KARAMAN’DA YENİ PROJE HAZIRLIĞI

Bir yandan hayata geçirdiği projelerde satış sürecini yürüten TOKİ, diğer yandan yeni proje hazırlıklarını da sürdürüyor. TOKİ’nin Karaman’da yeni proje hazırlığında olduğu bildirildi.

Karaman’da hayata geçirilecek proje, Merkez ilçesi Bölükyazı Köyü’nde hayat bulacak. Proje kapsamında 265 adet konut inşa edilecek. İhale sürecinde olunan projede çalışmaların kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.