Adana Seyhan'da arsalar için satış ihalesi düzenlenecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Adana Seyhan’da arsalar için satış ihalesi düzenlenecek

Adana Seyhan'da arsalar için satış ihalesi düzenlenecek
Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Seyhan ilçesinde yer alan 19 adet arsa ve Çukurova ilçesinde yer alan 1 adet arsa satışa sunuldu. Arsalar için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek.

Yapılan bilgilendirmeye göre söz konusu satış ihalesi, 26 Eylül 2021 günü yapılacak. İhalenin Çukurova’da bulunan Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasında yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan arsalar ihalede tek tek satılacak. Öte yandan arsalar için toplamda 62 milyon 929 bin 321 bin TL satış bedeli belirlendi.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Satışa sunulan 20 adet arsa arasında 1 adet Çukurova ilçesi Kireçocağı Mahallesi’nde yer alan arsa bulunuyor. 5 bin 235 metrekare büyüklüğe sahip bu arsa için 4 milyon 302 bin TL satış bedeli belirlendi.

Seyhan ilçesinde yer alan 19 adet arsa ise Bahçeşehir Mahallesi’nde yer alıyor. Bu arsaların fiyatları 1 milyon 103 bin TL ile 9 milyon 306 bin TL arasında değişiyor. Bu arsaların büyüklükleri ise 2 bin 837 metrekare ile 25 bin 544 metrekare arasında değişiyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2886 sayılı Kanunun 45inci maddesine göre açık teklif usulü ile düzenleneceği kaydedildi.

İhaleye katılacaklardan yasal yerleşim yeri sahibi olduğunu gösteren belge, tebligat için Türkiye’de adres gösteren belge, geçici teminat bedelinin yatırıldığını gösteren belge gibi bazı belgeler talep ediliyor.

Adana Seyhan'da arsalar için satış ihalesi düzenlenecek