Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm hız kazandı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

Adana Seyhan’da kentsel dönüşüm hız kazandı

Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm hız kazandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde belediyeler, TOKİ, özel sektör aracılığıyla tüm Türkiye’de sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları, doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları sağlarken çarpık kentleşmenin yoğun olduğu bölgelerde modern ve sağlıklı yaşam alanları ortaya çıkarıyor.

Adana’da da bir süredir kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Çalışmaların sürdüğü ilçelerden olan Seyhan’da 2 yeni proje hayata geçirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Seyhan’ın Barbaros ve Bey mahallelerinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin ihale süreci başladı.

682 MODERN KONUT KURULACAK

TOKİ imzasıyla hayata geçirilecek söz konusu projenin ihalesi, 8 Eylül 2021 günü düzenlenecek. 1. Etap çalışmaları, ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle başlayacak.

Adana Seyhan Barbaros ve Bey mahallerinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin 1. Etap çalışması kapsamında 682 adet konut, 1 adet 4 dükkanlı ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Projeye dair tüm detayların önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından duyurulacak.

ŞEHİRLERE NİTELİKLİ YAŞAM ALANI

TOKİ tarafından 81 ilde sürdürülen sosyal konut projelerinin yanı sıra hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleriyle şehirlere nitelikli ve modern yaşam alanları kazandırılıyor. Hayata geçirilen projelerde çok sayıda sosyal donatı inşa ediliyor. Yatay mimarili tasarımla kurulan projeler aynı zamanda başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı güvenli yapı olma özelliği taşıyor.

Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm hız kazandı