Afyonkarahisar'da yer alan lojmanlar ihale yoluyla satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Afyonkarahisar’da yer alan lojmanlar ihale yoluyla satılacak

Afyonkarahisar'da yer alan lojmanlar ihale yoluyla satılacak

Türkiye genelinde 10 yılını tamamlamış ve bazı istisna durumların dışında kalan kamu konutlarını (lojmanlar) ekonomiye kazandırma adına satış süreçleri yürütülüyor.

Satışa sunulan lojmanlarda öncelikli alım hakkı, o konutta hayat süren memura tanınıyor. Eğer bu hak kullanılmazsa lojman genel satışa çıkıyor ve düzenlenen ihale ile satılıyor.

Afyonkarahisar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 10 adet lojman satışa sunuldu. Lojmanların tamamı Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alıyor.

Satışa sunulan lojmanlar için 7 Haziran günü ihale düzenlenecek. Söz konusu ihale, Afyonkarahisar Defterdarlık Binasında Afyonkarahisar Milli Emlak Müdürlüğü tarafından düzenlenecek.

CAZİP FİYATLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Satışa sunulan lojmanların ihaledeki tahmini satış bedeli, 168 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor. Lojmanlar için ihalede 16 bin TL’den başlayan geçici teminat tutarı da talep ediliyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu lojmanlar ihalede 2886 sayılı Kanun’un 45’inci maddesi gereğince açık teklif usulü ile hizalarında belirtilen tahmin edilen bedel üzerinden satılacak.

36 ADET GAYRİMENKUL DE SATIŞTA

Afyonkarahisar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kamu konutlarının yanı sıra 36 adet gayrimenkul satışı daha gerçekleştirilecek. Bu gayrimenkuller arasında arsa, ham toprak, tarla vasıflı taşınmazlar yer alıyor. Satışa sunulan bu gayrimenkuller için de ihale düzenlenecek. Tüm gayrimenkullerin özellikleri ve ihaleye dair detaylara Afyonkarahisar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilecek.

Afyonkarahisar'da yer alan lojmanlar ihale yoluyla satılacak
Denizli Oto Ekspertiz