AK Parti Sözcüsü Çelik: Belçika'nın kararının Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız gayrimeşrudur! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

AK Parti Sözcüsü Çelik: Belçika’nın kararının Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız gayrimeşrudur!

AK Parti Sözcüsü Çelik: Belçika'nın kararı Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız gayrimeşrudur!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Belçika Temsilciler Meclisinin Dağlık Karabağ kararı ile ilgili, “Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘Sahada DEAŞ ile en etkin mücadeleyi Türkiye yürüttü’

Terörle mücadele kesintisiz şekilde devam ediyor. PKK terör örgütü, bölge için ana istikrarsızlık unsuru. PKK’nın Kuzey Irak’ta güçlere saldırdığını görüyoruz. Mücadele hiçbir gevşeme olmadan devam edecek. Sahada DEAŞ ile en etkin mücadeleyi Türkiye yürüttü. PKK yeri geldiğinde DEAŞ militanlarını serbest bıraktı.

‘Silahlı Kuvvetlerimizin yaptığı harekatlar olmasaydı bugün orada ur şeklinde bir terör devletçiği kurulmuş olacaktı’

Suriye’nin kuzeyinde güya DEAŞ ile mücadele adı altında yerleşmeye çalıştığı bölgelerden Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla çıkarılmıştı. Eğer Silahlı Kuvvetlerimizin, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları gibi bu harekatlar olmasaydı, bugün orada bir ur şeklinde bir terör devletçiği bu yapıların desteği ile kurulmuş olacaktı.

‘Tehlike ortaya çıktığında hiç şüphesiz tedbir alınacaktır’

Türkiye olarak koronavirüs salgınını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Türkiye elindeki imkanlarla hem Türkiye’deki vatandaşlarımızın sağlığını korumak bakımından hem dünyada ihtiyacı olanlara ulaşmak bakımından etkili bir mücadele ortaya koydu. Salgın ile ilgili tehlike ortaya çıktığında hiç şüphesiz tedbir alınacaktır. Türkiye de İngiltere’den uçuşları durdurdu. 96 ülkeyle uçuşlarımız düzenli olarak sürüyor.

‘Aşı gelse de tedbirler sürdürülmeli’

Tedbirler alındığında rakamlar düşmeye başladı, kural basit maske, mesafe, temizlik. Aşı, kitlesel bir tedavi ortaya çıkarana kadar hiçbir şekilde gevşemenin olmaması gerekiyor. En büyük kahramanlık ve teşekkür sağlık çalışanlarımıza. Tabii onların vazife malullüğü ve meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması bizim de takip ettiğimiz bir konu. Sağlık çalışanlarımıza hem fiili olarak hem sözlü olarak iletmeyi istiyoruz. 

‘Belçika’nın kararı hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur’

(Azerbaycan’ın Karabağ zaferi) Belçika’nın karar tasarısı ilişkilere katkı sağlamaz. Ermeni çıkarlarının yönettiği yaklaşımlar sonuç vermez. Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Belçika'nın kararı Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız gayrimeşrudur!
Denizli Oto Ekspertiz