Ak Parti Sözcüsü Çelik, KKTC 'deki Seçimler için konuştu: KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya görmüştür! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

Ak Parti Sözcüsü Çelik, KKTC ‘deki Seçimler için konuştu: KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya görmüştür!

Ak Parti Sözcüsü Çelik, KKTC 'deki Seçimler için konuştu
Ak Parti Sözcüsü Çelik, KKTC 'deki Seçimler için konuştu

Ak Parti Sözcüsü Çelik: KKTC, güçlü bir demokrasi ve bölge barışı için kilit bir aktör olduğunu göstermiştir.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya görmüştür. Kıbrıs Türkleri, KKTC’nin egemenlik hakları, Kıbrıs davası ve Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerin korumasına dair gayreti, vizyonu ve liderliğiyle öne çıkan sayın Ersin Tatar‘ı KKTC Cumhurbaşkanlığına seçerek tüm dünyaya açık bir mesaj vermiştir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı tebrik etti. Çelik, paylaşımında, “Hak ve adalet mücadelesini büyük bir özgüven ile yürüten Kıbrıs Türkleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük bir demokratik olgunluk göstermiştir. KKTC demokrasisinin gücünü tüm dünya görmüştür. Kıbrıs Türkleri, KKTC’nin egemenlik hakları, Kıbrıs davası ve Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerin korumasına dair gayreti, vizyonu ve liderliğiyle öne çıkan sayın Ersin Tatar’ı KKTC Cumhurbaşkanlığına seçerek tüm dünyaya açık bir mesaj vermiştir” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Türkü’nün ortaya koyduğu bu kararlı ve kıymetli tavrın, önümüzdeki dönemde artarak sürecek olan Türkiye-KKTC işbirliğine de büyük bir motivasyon ve ivme kazandırdığını kaydeden Çelik, “Türkiye her zaman ve her koşulda KKTC’nin yanında olacaktır. Bu seçimlerin kazananı, tüm Kıbrıs Türkleri olmuştur. Kıbrıs Türkü’nün davası ve Doğu Akdeniz’de hak ve menfaatlerimizin korunması siyaseti kazanmıştır.

KKTC, güçlü bir demokrasi ve bölge barışı için kilit bir aktör olduğunu göstermiştir.

Türkiye, KKTC’nin egemenlik haklarının korunması, kalkınması ve Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerinin korunması noktasındaki mücadeleyi en güçlü şekilde sürdürecektir. Cumhurbaşkanımızın Kıbrıs Türk davasına verdiği destek kararlı ve güçlü bir destektir.

Onurlu ve saygın KKTC Cumhurbaşkanlığı görevine seçilen sayın Ersin Tatar’ı bir kez daha tebrik ediyor, KKTC ve Kıbrıs davamız için hayırlı olmasını diliyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.