Akıllı saat meraklılarına müjde: Mi Band 5 görücüye çıktı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Akıllı saat meraklılarına müjde: Mi Band 5 görücüye çıktı!

Mayıs ayının başında tasarımı hakkında detayların ortaya çıktığı Mi Band 5 için tarih belli değil. Sürekli sızıntı tarihleriyle gündeme gelen akıllı bileklik için 14 Mayıs tarihine işaret ediliyordu. Henüz resmi bir açıklama ya da tanıtım olmasa da Xiaomi Mi Band 5 canlı canlı görüntülendi!

Xiaomi Mi Band 5 canlı canlı görüntülendi!

Kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği Mi Band akıllı saatinin yeni modeliyle ilgili yeni sızıntılar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Mi Band 5’in eski modellere göre daha büyük bir ekrana sahip olacağı iddia edilmişti. 1.2 inç olması beklenen yeni ekranla birlikte donanım tarafında da geliştirmelerin olacağı söylentiler arasında yer alıyordu.

Bugün sızıntıyla ortaya çıkan fotoğraflar, bu iddianın bir nebze de olsa doğru olduğunu gösterdi. Fotoğraftan görüldüğü üzere iddialardaki gibi Mi Band 5 ekranı ufak bir büyümeye uğramış görünüyor.

Ekran boyutunun büyümesinden daha çok Xiaomi Mi Band 5 için asıl göze çarpan detay ise şarj kablosu oldu. Eski modellerden farklı olarak bu cihaz direkt fişe takarak kullanılacak. Şarj kablosunu kısalığından yakınan kullanıcıları sevindirecek olan bu değişiklik, birçok Mi Band kullanıcısını da şaşırtmış durumda.

Mi Band 5 özellikleri haricinde cihazın fiyatı da oldukça merak ediliyor. Uygun fiyatlı akıllı saat kategorisinde oldukça sevilen marka, henüz resmi tanıtımını gerçekleştirmedi. Ancak sızıntının gerçekleştiği kaynağa göre Mi Band 5 fiyatının 28 dolar civarında olması bekleniyor.

Haber Kaynak ve Linki: Schiftdelete

yazarYiğit Can Polat