Aksaray Merkez'de yer alan arsalar ihale yoluyla satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Aksaray Merkez’de yer alan arsalar ihale yoluyla satılacak

Aksaray Merkez'de yer alan arsalar ihale yoluyla satılacak
Aksaray İl Özel İdaresi İl Encümeni tarafından Aksaray Merkez’de yer alan 134 adet arsa satışa sunuldu. Arsalar için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek.

Satışa sunulan arsalar Aksaray’ın Merkez ilçesi Bahçesaray ve Kırımlı mahallelerinde yer alıyor. Arsaların mülkiyeti İl Özel İdaresine ait durumda.

Söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 16 Eylül 2021 günü saat 09:00’da başlayacak. İhalenin Aksaray İl Özel İdaresi binasındaki toplantı salonunda düzenleneceği belirtildi.

UYGUN FİYATLAR GÖZE ÇARPIYOR

Satışa sunulan arsalar arasında Bahçesaray Mahallesi’nde 74 adet arsa bulunuyor. Bu arsaların fiyatları 170 bin TL ile 380 bin TL arasında değişiyor. Arsalar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 10 bin TL seviyesinden başlıyor.

Kırımlı Mahallesi’nde ise 60 adet arsa satışa sunuldu. Bu bölgedeki arsaların fiyatları 90 bin TL ile 640 bin TL arasında değişiyor. Geçici teminat tutarı bedelleri 5 bin 400 TL seviyesinden başlıyor.

ARSALAR TEK TEK SATILACAK

Aksaray İl Özel İdaresi tarafından ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile düzenleneceği belirtildi. İhalede arsalar tek tek satılacak.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi, 2021 tarihli kanuni ikametgah belgesi, adres beyanı, geçici teminatı yatırıldığını gösteren belge, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname; tüzel kişilerden ise ek olarak yetki belgesi ve imza sirküleri, siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından veya benzeri makamdan 2021 yılı içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge talep ediliyor.

Aksaray Merkez'de yer alan arsalar ihale yoluyla satılacak
Denizli Oto Ekspertiz