Aksu ilçesinde yer alan lojmanlar ihale ile satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Aksu ilçesinde yer alan lojmanlar ihale ile satılacak

Aksu ilçesinde yer alan lojmanlar ihale ile satılacak

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Batı Emlak Müdürlüğü tarafından Aksu ilçesi Çalkaya Mahallesi’nde yer alan toplamda 39 adet kamu konut (lojman) satışa sunuldu. Türkiye genelinde lojmanları ekonomiye kazandırma adına satış ihaleleri düzenleniyor. Satışa sunulan lojmanlarda öncelikli alım hakkı, o lojmanda hayat süren kamu çalışanına tanınıyor. Eğer bu hak kullanılmazsa lojman genel satışa sunuluyor.

Antalya Aksu’da satışa sunulan 39 adet lojmanın satış ihaleleri; 23,24, 25 Kasım 2021 günleri Muratpaşa’daki Antalya Defterdarlığı Hizmet Binasında düzenlenecek.

Satışa sunulan lojmanlar ihalede tek tek satılacak. Lojmanların büyüklükleri 127 metrekare ile 130 metrekare arasında değişiyor.

UYGUN FİYATLAR GÖZE ÇARPIYOR

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından satış süreci yürütülen lojmanların fiyatları ise 230 bin TL ile 260 bin TL arasında değişiyor.

Yatırımcılara taksitli ödeme seçenekleri sunuluyor. Buna göre; yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda kalan tutar için 84 ay taksit, yüzde 30 peşinat verilmesi durumunda 120 ay taksitli ödeme planları hazırlanıyor. Taksitli ödemelerde borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez TÜFE’nin aylık değişim oranından artırılarak hesaplanır.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Lojmanlar için yapılacak ihalenin, 2 886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile düzenleneceği açıklandı. İhale ve lojmanlara dair tüm detaylara Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilir.

Aksu ilçesinde yer alan lojmanlar ihale ile satılacak
Denizli Oto Ekspertiz