Alanya'nın imar durumuna dair önemli bir gelişme yaşandı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Alanya’nın imar durumuna dair önemli bir gelişme yaşandı

Alanya'nın imar durumuna dair önemli bir gelişme yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Alanya ilçesinin imar durumu tartışıldı.

Toplantıda Alanya Belediyesi’nin hazırladığı ve ilçenin kontrollü yapılaşmasına temel olacak imar planlarına ilişkin plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında düzenlemeler onaylandı.

Milliyet’te yer alan habere göre, söz konusu karar hakkında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’mızın tamamında kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı” ifadelerini kullandı.

HANGİ BÖLGELER KARAR DAHİLİNDE?

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünce hazırlanan ve ilçe bütününün kontrollü yapılaşmasının temelini oluşturacak imar planında, Alanya merkez mahalleleriyle Avsallar, Cikcilli, Çıplaklı, Demirtaş, Emişbeleni, Güzelbağ, İncekum, Kestel, Kargıcak, Konaklı, Mahmutlar, Oba, Okurcalar, Payallar, Tosmur ve Türkler mahalleleri için 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına yönelik plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis oturumunda onaylanan ve oybirliğiyle kabul edilen bu revizyonun ardından Alanya Belediyesi bayındırlık ve imar hizmetlerinde çalışmalar hızlanacak. Alanya’da imar planı bulunan alanlarda onaylanan bu imar planı hükümleri revizyonu ile beraber yapılaşmaların sorunsuz şekilde devam edeceği belirtildi.

“KONTROLLÜ YAPILAŞMANIN TEMELİ ATILDI”

Alanya’nın imar durumu için önem taşıyan revize oylaması hakkında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’müz tarafından hazırlanan, önce Alanya Belediye meclisimizde onaylanan bugün de Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis oturumunda oybirliğiyle onaylanan kararla birlikte Alanya’mızın tamamında kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı. 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri değişikliğinde emeği geçen değerli meclis üyelerine ve ekibime teşekkür ediyor, Alanya’mız adına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Alanya'nın imar durumuna dair önemli bir gelişme yaşandı
Denizli Oto Ekspertiz