Alman AfD Partisi Sözcüsü Christian Lüth'den Irkçı nefret dolu Sözler! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
DünyaSiyaset

Alman AfD Partisi Sözcüsü Christian Lüth’den Irkçı nefret dolu Sözler!

Alman AfD Partisi Sözcüsü Christian Lüth
Alman AfD Partisi Sözcüsü Christian Lüthof the Alternative for Germany party attends a press conference in Berlin, Germany, the day after the state elections in the German state of Bavaria. The far-right Alternative for Germany party confirmed Monday Sept. 28, 2020, they have fired Christian Lueth, following reports that he made comments suggesting that migrants could be killed. (AP Photo/Michael Sohn, file)

Almanya’da aşırı sağ Almanya için Alternatif (AfD) Partisi milletvekili olan Lüth’ün, sağ görüşlü YouTuber Lisa Licentia ile geçtiğimiz 23 Şubat’ta Berlin’de gerçekleştirdiği görüşmede göçmenler aleyhinde ağır ifadeler kullandığı belirtildi.

AfD Partisi Sözcüsü Christian Lüth

Söz konusu görüşme Alman basını tarafından gizlice kayda alınırken, görüntülerin bu akşam ProSieben Spezial adlı programda yayınlanacağı duyuruldu.

Lüth’ün söz konusu görüşmede, “Göçmenleri daha sonra kurşuna dizebiliriz. Bu konuda sorun yok ya da gazla zehirleyebiliriz” şeklinde konuştuğu ifade edildi. “Almanya için ne kadar kötü olursa AfD için o kadar iyidir” dediği belirtilen Alman politikacının, “Bu tabii ki çocuklarımız için berbat bir durum. Ama bu muhtemelen bizim devamlılığımızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Berlin’deki bir barda 23 Şubat’ta kaydedilen görüntülerin ardından partinin aynı zamanda Parlamento Sözcüsü olan Christian Lüth, farklı nedenlerden dolayı bu görevinden alınmıştı.