Altındağ Belediyesi ihale yoluyla gayrimenkul satacak. İhalenin detayları haberimizde | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Altındağ Belediyesi ihale yoluyla gayrimenkul satacak. İhalenin detayları haberimizde

Altındağ Belediyesi ihale yoluyla gayrimenkul satacak

Ankara’nın Altındağ ilçe sınırlarında yer alan Hacettepe Mahallesi’nde buluna 7 adet gayrimenkul satışa sunuldu. Gayrimenkuller, ahşap ev olma niteliği taşıyor.

Satışa sunulan gayrimenkuller için 10 Mart 2021 günü ihale düzenlenecek. İhalenin, Anafartalar Caddesi‘nde bulunan Altındağ Belediye Binası Encümen Toplantı Salonunda yapılacağı belirtildi.

İhalede gayrimenkuller tek tek satılacak. Gayrimenkuller için toplam 14 milyon 61 bin TL satış bedeli belirlendi. İhale ve gayrimenkullere dair tüm detayların belediyenin Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden öğrenilebileceği kaydedildi.

FİYATLAR 1 MİLYON 260 BİN TL SEVİYESİNDEN BAŞLIYOR

Altındağ Belediyesi tarafından satışa sunulan ahşap evler için talep edilen muhammen bedel, 1 milyon 260 bin TL ile 2 milyon 982 bin TL arasında değişiyor. İhalede gayrimenkuller için geçici teminat bedeli talep ediliyor. Geçici teminat bedelleri ise 37 bin TL seviyesinden başlıyor.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

İhalenin, 5393 sayılı Belediye Kanunun 69’uncu maddesinin 3’üncü fıkrası ve Belediyelerin Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi, Kiralaması ve Satışına Dair Genel Yönetmeliği’nin 15’inci maddesi (d) bendine göre açık artırma suretiyle yapılacağı belirtildi.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kanuni ikametgâh adresi, ortak girişim varsa şahısların noterden onaylı ortaklık sözleşmeleri, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak sicilinin kayıtlı olduğu Ticaret Odasından veya resmi bir kurumdan şirketin sicile kayıtlı ve halen faaliyette bulunduğuna dair ihalenin ilan tarihinden sonra alınmış bir belge ve imza sirküleri talep ediliyor.

Altındağ Belediyesi ihale yoluyla gayrimenkul satacak
Denizli Oto Ekspertiz