Altındağ'daki dev kentsel dönüşüm devam ediyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Altındağ’daki dev kentsel dönüşüm devam ediyor

Altındağ'daki dev kentsel dönüşüm devam ediyor
Altındağ'daki dev kentsel dönüşüm devam ediyor

TOKİ’nin devam eden inşaat çalışmalarında salgın tehdidine karşı sıkı önlemler alınıyor.

Kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde belediyeler tarafından sürdürülüyor. Ankara’nın Altındağ ilçesinde de birçok dönüşüm projesi sürdürülüyor.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Geçen bir yıl içerisinde Altındağ’da önemli projelere imza attıklarını belirten Balcı, “Altındağ Çocuk Trafik Eğitim Merkezi, Engelsiz Park, Meyve Ormanı, 2 çok amaçlı toplum merkezi, 2 kütüphane, 7 semt pazarı bunlardan sadece bazıları… Bu süreçte aynı zamanda Altındağ’a kazandırılacak dev projelerin de altlıklarını oluşturduk. İnşallah Cumhuriyetimizin ilan edildiği Altındağ, Cumhuriyetin 100. yılında marka bir şehre dönüşecek” ifadelerini kullandı.

MARKA DÖNÜŞÜM PROJELERİ YÜRÜTÜLÜYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile adeta yepyeni bir Altındağ için çalışmalar yürüttüklerini aktaran Başkan Asım Balcı, “Yıllardır çözüm bekleyen Aktaş ve Cinderesi kentsel dönüşüm projelerini yatay mimariye uygun bir şekilde başlattık. Ankara Kalesi’nin eteklerindeki Kayabaşı’nda da tarihi dokuya uygun bir dönüşüm başlatıyoruz. Bunlara ek olarak; Hergelen Meydanı da yenilenecek. Belediye binamızın olduğu alan ise alt kısmı otopark olan dev bir meydana ve yeşil alana dönüşecek” şeklinde konuştu.

MİLLET BAHÇESİ KAZANDIRILIYOR

Altındağ’da kentsel dönüşüm projeleri millet bahçesi çalışmalarıyla desteklenecek. Devam eden millet bahçesi projesi hakkında da bilgiler veren Balcı, “Altındağ’ımızdaki en büyük ihtiyaçlardan birisi de ailelerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri, piknik yapıp spor yapabilecekleri uygun bir rekreasyon alanı bulunmaması idi. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleriyle yaklaşık 50 dönümlük bir alanda Millet Bahçesi projesini başlattık. Bir yıl içerisinde tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

yeniemlak

intHaber.com