Ankara Çubuk'ta yer alan arsalar ihaleyle satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Ankara Çubuk’ta yer alan arsalar ihaleyle satılacak

Ankara Çubuk'ta yer alan arsalar ihaleyle satılacak

Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) ait olan ve şehrin gelişmekte olan ilçesi Çubuk’ta yer alan 15 adet arsa özellikli gayrimenkul, düzenlenecek ihaleyle satılacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 29 Nisan 2021 günü saat 14:00’da Büyükşehir Belediyesi Binası Encümen Toplantı Salonunda düzenlenecek.

İhaleye katılacak yatırımcıların, en geç ihale günü saat 12:00’a kadar satış şartnamesini Belediye Hizmet binasının 14. katında bulunan Emlak İstimlak Daire Başkanlığı Taşınmazlar Şube Müdürlüğü’nden temin etmeleri gerekiyor.

TEKLİFLER KAPALI ZARF USULÜ İLE

İhaleye ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre, 15 arsa için öncelikli toptan gelen teklifler değerlendirilecek. Arsalar için toptan teklif gelmemesi durumunda kapalı zarf usulüyle tek tek satış yapılacak.

Arsalar için teklif mektuplarının en geç saat 12:00’a kadar Encümen Başkanlığı’na teslim edilmesi gerekiyor.

Öte yandan arsalar için toplam 54 milyon 870 bin 324 TL satış bedeli belirlendi. İhaleye ve arsalara dair tüm detayların Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’ndan öğrenilebileceği kaydedildi. İhale, ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

SANAYİ ALANI ÖZELLİKLİ ARSALAR

Ankara’nın son yıllarda büyük gelişim kaydeden ilçesi Çubuk’un Yazır Mahallesi’nde yer alan 15 adet arsa, sanayi alanı imar durumunu taşıyor. Arsaların toplam 300 bin metrekare büyüklüğe sahip olduğu belirtildi.

Ankara Çubuk'ta yer alan arsalar ihaleyle satılacak
Denizli Oto Ekspertiz