Ankara Mamak'ta 2 bin 376 konut daha inşa edilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelKentsel Dönüşüm

Ankara Mamak’ta 2 bin 376 konut daha inşa edilecek

Ankara Mamak'ta 2 bin 376 konut daha inşa edilecek
Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun şekilde uygulandığı Mamak ilçesinde yeni dönüşüm projeleri de hayat buluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından ‘Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde hayata geçirilecek 4, 5 ve 6’ncı etap çalışmalarının ihaleleri yapıldı.

ABB’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanan ihalede bir konuşma yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Belediye aynı zamanda yıllık 50 milyon TL kira ödüyor. Böylece hem belediyeyi zarardan kurtaracağız hem de belediyemizin verdiği sözü yerine getirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

10 FİRMA KATILDI

ABB tarafından açılan ‘Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1’inci Kısım 4, 5 ve 6’ncı Etaplar Kapsamında Konut ve Ticari Blokların Yapım İşi’ ihalesinde yüzde 22,21’lik yüksek kırım yaşandı.

EKAP üzerinden 22 firmanın başvuruda bulunduğu 10 firmanın da teklif mektubu verdiği ihalenin yaklaşık maliyeti 1 milyar 165 milyon 984 bin 112 TL olarak görülürken en düşük teklif ise 907 milyon TL oldu.

KONUT VE TİCARİ ALANLAR İNŞA EDİLECEK

Mamak’ın Derbent ve Araplar mahallelerinde hayata geçirilecek söz konusu çalışmalar sonrasında 2 bin 376 adet konutun yanı sıra ticari üniteler de inşa edilecek. Yapılan bilgilendirmede, projenin yer tesliminden sonra 750 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor

Ankara Mamak'ta 2 bin 376 konut daha inşa edilecek
Denizli Oto Ekspertiz