Ankara merkezli baskın! Yarasa kızlar yakalandı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Ankara merkezli baskın! Yarasa kızlar yakalandı

Ankara merkezli baskın! Yarasa kızlar yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri, kendilerine ‘yarasa kız’ ismini veren kadınların cinsel ilişkiye girme daveti ile tuzağa düşürdüğü erkekleri tehdit ederek gasp eden çeteyi izlemeye başladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde devam eden soruşturma kapsamında çete üyeleri 6 ay boyunca izlendi.

Polisin teknik ve fiziki takibi neticesinde çete üyelerinin kendi aralarında ‘yarasa kız’ ismini verdikleri kadınları, erkekleri tuzağa düşürmek için kullandığı tespit edildi. Kadınların, özellikle sosyal medyada tanıştıkları erkeklerle cinsel ilişkiye girme vaadiyle günübirlik ev, otel ve pansiyon gibi konaklama yerlerinde randevu verdiği, daha sonra aynı adrese gelen çete üyelerinin tuzağa çekilen erkekleri silah zoru ile tehdit edip, darp ederek paralarını gasp ettiği anlaşıldı. Nakit parası olmayanların ise kredi kartlarından tahsilat yapıldığı belirlendi

Polisin gerçekleştirdiği araştırmalar neticesinde kimlik ve adresleri tespit edilen 158 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Yaklaşık 300 polisin dahil olduğu Ankara merkezli Iğdır ve Antalya’da belirlenen 121 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon yapıldı. Baskınlarda aralarında ‘yarasa kız’ adı verilen kadınların da yer aldığı 115 kişi gözaltına alındı.

Elleri kelepçelenerek gözaltına alınan şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Iğdır ve Antalya’da gözaltına alınan şüpheliler de Ankara’ya gönderildi. Baskın sırasında yapılan aramalarda ise çok sayıda kesici delici alet ile cep telefonları bulundu. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Ankara merkezli baskın! Yarasa kızlar yakalandı