Ankara'nın Çankaya ilçesinde 129 adet lojman, ihaleyle satılacak. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Ankara’nın Çankaya ilçesinde 129 adet lojman, ihaleyle satılacak.

5-12 Ekim 2020 tarihleri
5-12 Ekim 2020 tarihleri

Türkiye genelinde 10 yılını tamamlamış ve bazı istisnaların dışında kalan kamu konutlarının (lojman) satış işlemi sürüyor.

Birçok şehirde düzenlenen ihaleler ile lojmanların satış süreci yürütülüyor. Lojmanlarda öncelikli satın alım hakkı, o lojmanda yaşam süren memura tanınıyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesi de en fazla lojman satışının yapıldığı bölgeler arasında yer alıyor. Çankaya’da Ekim ayında 129 adet daha lojmanın satışı yapılacak.

AÇIK TEKLİF USULÜ GEÇERLİ OLACAK

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından satış süreci yürütülen lojmanların ihalesi, 5-12 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Söz konusu ihalenin Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan Defterdarlık Hizmet Binasında yapılacağı bildirildi. Öte yandan ihalenin 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı yapılacağı duyuruldu.

FİYATLAR 80 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Çankaya’da satışı konu olan 129 adet lojmanlar için uygun fiyatlar belirlendi. Lojmanlar 2+1 ve 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Büyüklükleri ise 70 metrekare ile 171 metrekare arasında değişiyor.

Lojmanlar için belirlenen tahmini bedeller 70 bin TL seviyesinden başlayarak 520 bin TL’ye kadar yükseliyor. Talep edilen geçici teminat bedeli ise 7 bin TL seviyesinden başlıyor.

Lojman satın almak isteyen memurlara uygun ödeme seçenekleri de sunuluyor. Peşin alımlarda yüzde 10 indirim uygulanırken yüzde 30 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vade imkanı sağlanıyor. Ödemelerde ise TÜFE oranı ele alınıyor.

Yapılan bilgilendirmede satışa sunulan lojmanlar ve ihaleye dair tüm detayların Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü’nden öğrenebileceği belirtildi.