Ankara'nın gelişmekte olan ilçesi Pursaklar'da yatırım fırsatı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Ankara’nın gelişmekte olan ilçesi Pursaklar’da yatırım fırsatı sunuldu

Ankara'nın gelişmekte olan ilçesi Pursaklar'da yatırım fırsatı sunuldu.

Ankara’nın gelişmekte olan ilçesi Pursaklar’da yatırım fırsatı sunuldu. Mülkiyeti Pursaklar Belediyesi’ne ait olan toplamda 8 adet arsa cinsine sahip gayrimenkul, düzenlenecek satış ihalesi ile satılacak.

Söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 21 Ekim 2021 günü saat 10:00’da başlayacak. İhalenin Pursaklar Belediye Başkanlığı binasında düzenleneceği belirtildi.

Satışa sunulan arsalar Pursaklar ve Saray mahallelerinde yer alıyor. Arsalar; konut alanı, kentsel servis alanı, kültürel tesis alanı, özel eğitim alanı, akaryakıt istasyonu kullanım amacına sahip özellik taşıyor.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Satışa sunulan arsalar için toplam 38 milyon 73 bin TL satış bedeli belirlendi. Öte yandan arsalar ihalede tek tek satılacak.

Satışa sunulan arsalar arasında 3 adet konut alanı imarlı arsa bulunuyor. Bu arsaların fiyatları 186 bin TL ile 2 milyon 307 bin TL arasında değişiyor. Arsaların büyüklükleri ise 600 metrekare ile 5 bin 127 metrekare arasında değişiyor.

Satışa sunulan 2 adet kentsel servis alanı özellikli arsanın fiyatları 2 milyon263 bin TL ile 9 milyon 768 bin TL arasında değişiyor. Arsaların büyüklükleri 3 bin 018 metrekare ile 6 bin 512 metrekare arasında değişiyor.

Saray Mahallesi’nde bulunan 1 adet akaryakıt istasyonu kullanım amacına sahip arsa, 10 milyon 680 bin TL muhammen bedelle satışa sunuldu. Kültürel tesis alanı özellikli arsa 3 milyon 600 bin TL muhammen bedelle satışa sunulurken özel eğitim alanı kullanım alanına sahip arsa, 8 milyon 880 bin TL muhammen bedelle satışa sunuldu.

İHALENİN ÖZELLİKLERİ

Satışa sunulan 3 adet konut alanı imarlı ve 1 adet kentsel servis alanı imarlı arsa için 2886 sayılı Yasanın 36’ncı maddesi uyarınca kapalı teklif, diğer arsalar için ise açık teklif usulü ile ihale düzenlenecek. Arsalar ve ihaleye dair tüm detaylara Pursaklar Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilir.