Ankara'nın Haymana ilçesinde yeni bir sosyal konut projesi geliştirilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelToki

Ankara’nın Haymana ilçesinde yeni bir sosyal konut projesi geliştirilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başkent Ankara'da yeni bir proje daha hayata geçirecek. TOKİ'den yapılan bilgilendirmeye göre, Ankara'nın gelişmekte olan ilçesi Haymana'nın Kayabaşı bölgesinde kurulacak sosyal konut projesinin ihale süreci başladı. Projenin ihalesi dün gerçekleştirilirken kazanan firmanın belirlenmesi ve firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra inşaat sürecinin başlaması bekleniyor. NİTELİKLİ BİR YAŞAM ALANI KURULACAK TOKİ Haymana Kayabaşı projesinde 185 adet konutun yanı sıra 4 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Proje alanında hayata geçirilecek sosyal donatılar ile vatandaşlara nitelikli bir yaşam alanı sağlanacak. SATIŞ SÜRECİ DAHA SONRA BAŞLAYACAK Söz konusu projede satışa sunulacak konut türleri, konut özellikleri, satış fiyatı ve ödeme seçenekleri, başvuru takvimi, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda TOKİ tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Öte yandan projede diğer TOKİ projelerinde olduğu gibi uygun fiyatlı ve kolay ödeme seçeneklerine sahip konutların vatandaşlara sunulması bekleniyor. Yatay mimarili tasarımla kurulacak konutlar, modern ve güvenli bir yaşam alanı sunacak. 450 GÜNDE TAMAMLANACAK TOKİ Haymana Kayabaşı projesine dair yapılan bilgilendirmede, projenin yer tesliminden sonra 450 takvim günü içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başkent Ankara’da yeni bir proje daha hayata geçirecek.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Ankara’nın gelişmekte olan ilçesi Haymana’nın Kayabaşı bölgesinde kurulacak sosyal konut projesinin ihale süreci başladı. Projenin ihalesi dün gerçekleştirilirken kazanan firmanın belirlenmesi ve firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

NİTELİKLİ BİR YAŞAM ALANI KURULACAK

TOKİ Haymana Kayabaşı projesinde 185 adet konutun yanı sıra 4 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Proje alanında hayata geçirilecek sosyal donatılar ile vatandaşlara nitelikli bir yaşam alanı sağlanacak.

SATIŞ SÜRECİ DAHA SONRA BAŞLAYACAK

Söz konusu projede satışa sunulacak konut türleri, konut özellikleri, satış fiyatı ve ödeme seçenekleri, başvuru takvimi, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda TOKİ tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Öte yandan projede diğer TOKİ projelerinde olduğu gibi uygun fiyatlı ve kolay ödeme seçeneklerine sahip konutların vatandaşlara sunulması bekleniyor. Yatay mimarili tasarımla kurulacak konutlar, modern ve güvenli bir yaşam alanı sunacak.

450 GÜNDE TAMAMLANACAK

TOKİ Haymana Kayabaşı projesine dair yapılan bilgilendirmede, projenin yer tesliminden sonra 450 takvim günü içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başkent Ankara'da yeni bir proje daha hayata geçirecek.  TOKİ'den yapılan bilgilendirmeye göre, Ankara'nın gelişmekte olan ilçesi Haymana'nın Kayabaşı bölgesinde kurulacak sosyal konut projesinin ihale süreci başladı. Projenin ihalesi dün gerçekleştirilirken kazanan firmanın belirlenmesi ve firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.  NİTELİKLİ BİR YAŞAM ALANI KURULACAK  TOKİ Haymana Kayabaşı projesinde 185 adet konutun yanı sıra 4 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Proje alanında hayata geçirilecek sosyal donatılar ile vatandaşlara nitelikli bir yaşam alanı sağlanacak.  SATIŞ SÜRECİ DAHA SONRA BAŞLAYACAK  Söz konusu projede satışa sunulacak konut türleri, konut özellikleri, satış fiyatı ve ödeme seçenekleri, başvuru takvimi, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda TOKİ tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.  Öte yandan projede diğer TOKİ projelerinde olduğu gibi uygun fiyatlı ve kolay ödeme seçeneklerine sahip konutların vatandaşlara sunulması bekleniyor. Yatay mimarili tasarımla kurulacak konutlar, modern ve güvenli bir yaşam alanı sunacak.  450 GÜNDE TAMAMLANACAK  TOKİ Haymana Kayabaşı projesine dair yapılan bilgilendirmede, projenin yer tesliminden sonra 450 takvim günü içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.