Ankara'nın Sincan ilçesinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Ankara’nın Sincan ilçesinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor

Ankara'nın Sincan ilçesinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülen millet bahçesi çalışmalarıyla şehirlerin yeşil alan miktarı artıyor. Aynı zamanda şehirlere nitelikli sosyal alanlar kazandırılıyor.

Ankara’daki yeni millet bahçesi çalışması Sincan’ın Belören bölgesinde sürdürülüyor. Projenin 2022 yılında hizmete açılacağı belirtildi

AA’nın aktardığı habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sincan Belören Millet Bahçesi’nde “Millet Bahçeleri İlk Fidanla Buluşuyor” etkinliğine katıldı ve burada açıklamalarda bulundu.

ANKARA’YA 19. MİLLET BAHÇESİ

Türkiye’nin tüm şehirlerindeki projelerin 53 milyon metrekare olduğunu ve 303 millet bahçesi yaptıklarını belirten Bakan Kurum, “57 millet bahçemizi tamamladık ve milletimizin hizmetine sunduk. 246 millet bahçesini de inşallah en kısa sürede tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bugün sadece Sincan’da değil, Ankara’mızın 15 ilçesine toplamda 4 milyon metrekare büyüklüğünde 19 millet bahçesi kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.

Ankara’daki çalışmalardan bahseden Bakan Kurum, Sincan’da bulunan bu projenin Ankara’da yer alan yeşil alan sayısını yükselteceğini belirtti. Atatürk Kültür Merkezi’nin bulunduğu yerde bulunan millet bahçesi çalışmalarının devam ettiğini ve ilk etabının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Bakan Kurum; Hergelen Meydanı, Gençlik Parkı, 19 Mayıs Stadyumu, Atatürk Kültür Merkezi ve diğer tarafta Atatürk Orman Çiftliği içerisinde yer alan yeşil bir koridoru Ankaralı vatandaşlara kazandıracaklarını dile getirdi.

İmrahor Millet Bahçesi çalışmalarından da bahseden Bakan Kurum, “Başkentimize değer katacak bir diğer millet bahçemizin de Kanal Ankara projesinin bir kısmı olan İmrahor’da yaptığımız ve bu proje ile birlikte Eymir’i İmrahor’a bağlayacak adımların ilk etabını attığımız 193 bin metrekarelik İmrahor Millet Bahçemizin de çalışmaları devam ediyor. İnşallah üç ay içerisinde tamamlayıp Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Ankara'nın Sincan ilçesinde millet bahçesi çalışmaları sürüyor
Denizli Oto Ekspertiz