Ankara'ya yeni bir millet bahçesi daha kazandırılıyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Ankara’ya yeni bir millet bahçesi daha kazandırılıyor.

Türkiye’nin tüm şehirlerinde yeşil alan miktarını artırma adına başlatılan millet bahçesi projelerinde çalışmalar sürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projeler, bulunduğu bölgelerin gayrimenkul piyasasını da hareketlendiriyor.

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde hayata geçirilecek millet bahçesi projesinde zemin etüt çalışmaları tamamlandı. Projenin ihalesi ise 30 Nisan günü düzenlendi. TOKİ tarafından ihale edilen projede inşaat çalışmalarının yakın zaman içerisinde başlaması planlanıyor1 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Kahramankazan Millet Bahçesi Projesinde inşaat çalışmalarının 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. 191 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek projede spor kompleksleri, bisiklet yolu, millet kıraathanesi, amfi tiyatro, sanat sokağı, yöresel ürünler pazarı, botanik parkı, çocuk müzesi, festival alanı, sanat atölyeleri, kreş, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, yaşlı ve engelliler için donatılar ile yapay gölet gibi çok amaçlı sosyal donatılar bulunacak.İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Ankara’nın gelişim gösteren bölgeleri arasında yer alan Kahramankazan’da hayata geçirilecek millet bahçesi projesi, ilçede yaşam standartlarını yukarı çekecek. Proje ile bölge gayrimenkul piyasasının da canlanması bekleniyor.

Millet bahçesi projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, proje ile önemli bir adım attıklarını belirterek, “Kahramankazan’ımızın çehresini değiştirecek millet bahçesinin yatırım ihalesinin yapılmasından oldukça mutluyuz. Sıra artık inşaat çalışmalarının başlamasında. millet bahçemize kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Kahramankazan halkımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.