Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSağlık

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi.

Muhittin Böcek
Muhittin Böcek

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan ve  daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun stabil olduğu açıklandı.

BÖCEK’İN DURUMU STABİL

Başhekimlikten yapılan yazılı açıklamada, Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiği belirtildi. Verilen mekanik desteklerin aşamalı olarak azaltılmaya çalışıldığı aktarılan açıklamada, “Son 24 saat içerisinde bulguları stabil olup, olumlu gelişmeler olmakla birlikte durumu kritikliğini korumaktadır.” ifadesine yer verildi.

17 AĞUSTOS’TAN BERİ YOĞUN BAKIMDA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

NEFES BORUSUNA DELİK AÇILMIŞTI

Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.