Antalya Kepez'de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Antalya Kepez’de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Antalya Kepez'de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yalnızca riskli yapılar sağlıklı yapılara dönüştürülmüyor. Çalışmalar ile aynı zamanda modern ve nitelikli yaşam alanları kazandırılıyor.

Antalya ilçeleri arasında kentsel dönüşümün en yoğun uygulandığı bölge olarak öne çıkan Kepez’de çalışmalar son sürat devam ediyor. İlçede belediye ve özel sektör tarafından dönüşüm projeleri uygulanıyor.

Milliyet’te yer alan habere göre, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki çalışmaları denetleyen Başkan Tütüncü, son gelişmeler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

“ŞEHİRLEŞME BAŞKA BİR SEVİYEYE EVRİLECEK”

Kepez’deki kentsel dönüşüm projelerinin vatandaş eliyle hayata geçirildiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek yeni kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte inanıyorum ki Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki şehirleşme bambaşka bir seviyeye erişecek. Kentsel dönüşüm projelerimizi, vatandaş eliyle yapıyoruz. Belediye olarak arazinin hukuki sorunlarını çözüyor ve onun üzerine yapılaşmayı mevcut imar planlarına göre vatandaşımız kendisi yapıyor” diye konuştu.

Hüsnü Karataş Mahallesi’nin yaşadığı değişimden bahseden Başkan Tütüncü, “2009’da göreve geldiğimizde Hüsnü Karakaş Mahallesi, Kepez’in merkezine uzak, tamamıyla gecekondu yerleşimi olan bir bölgeydi. O yıllarda Ay Deresi’nin çevresi tamamı ile gecekondu işgali altındaydı. Şimdi Ay Deresi, mis gibi 35 bin metrekare rekreasyon alanı haline geliyor. Kepez’in neresinde bakarsak bakalım aşk olsun dedirten bir değişim var. Bu değişimin mimarı olmaktan da mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Antalya Kepez'de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor