Antalya'da hasar tespit çalışmaları sürüyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Antalya’da hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Antalya'da hasar tespit çalışmaları sürüyor.
Akdeniz ve Ege bölgelerinde birçok şehri etkisi altına alan ve tüm Türkiye’yi üzüntüye sevk eden yangın felaketlerinden etkilenen şehirlerden olan Antalya’da hasar tespit çalışmaları sürüyor.

AA’nın aktardığı habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’daki hasar tespit çalışmalarına dair son bilgileri paylaştı.

Antalya’da hasar tespit çalışmaları kapsamında 6 bin 340 bağımsız bölümün incelendiğini belirten Bakan Kurum, “Ağır hasarlı, yıkık ve yıkılması gereken 2 bin 164 bağımsız birim tespit edildi. 62 kamu binası da bu çerçevede incelendi. Bir taraftan da yeni konutların yapımı için ve yıkılma riski olan binalarda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini teminat altına alacak adımları atıyoruz. Hızlı bir şekilde binaların yıkım sürecini başlattık. Bu çerçevede de 503 binanın yıkımı tamamlanmış durumda” şeklinde konuştu.

YENİ KONUTLAR ERKEN BİTİRİLECEK

Yangından etkilenen vatandaşların mağduriyetlerini ortadan kaldırmak adına çalışmalara başladıklarını aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız da bizzat bakanlarımızdan ve valimizden bilgileri alıp, buraya verilmesi gereken destekleri verip, süreci yakinen takip etmektedir. Bizim bu süreçten sonra zaman kaybına hiçbir şekilde tahammülümüz yok. Çiftçilerimiz, vatandaşlarımız bizim başımızın tacıdır. Vatandaşlarımızın mağduriyetini bir an önce gidermek istiyoruz ve bu çerçevede tüm gayretimizle çalışıyoruz. Çalışmalarımızı başlattık, en geç bir ay içinde 2+1, 3+1, altında deposu ve ahırıyla ihtiyaçlarını giderecek adımı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızla atacağız” ifadelerini kullandı.

Konutların 1 yıldan daha erken teslim edileceği müjdesini paylaşan Bakan Kurum, “Bir sene dedik, inşallah önümüzdeki yaz gelmeden Antalya’daki tüm konutlarımızı bitiriyor olacağız. Vatandaşlarımızın yaylalardaki hayvanlarının 2-3 ay içerisinde köylerimize, mahallelere geleceği öngörüsüyle toplamda 400’ü aşkın ahır hasar görmüş durumda, 3 ay içinde bütün ahırları tamamlayacağız, eve yaylalardan gelen vatandaşlarımız yeni ahırlara hayvanlarını koyabilecekler” diye konuştu.

Antalya'da hasar tespit çalışmaları sürüyor.
Denizli Oto Ekspertiz