Antalya'da yapılan Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmalar sürüyor. | intHaber.com
EmlakKentsel Dönüşüm

Antalya’da yapılan Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmalar sürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde ilçe belediyeler ve TOKİ tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla şehirler modern bir yapıya bürünürken doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları kazandırılıyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla aynı zamanda mülkiyet sorunu da çözülüyor.

Antalya’nın Kepez ilçesi, şehrin kentsel dönüşüm çalışmalarının en yoğun olduğu bölge olarak biliniyor. Kepez’in Gülveren Mahallesi’nde yürütülen çalışmalarda gecekondu bölgesi, kentsel dönüşüme alındı.

160 GECEKONDU DÖNÜŞÜMDE

Hürriyet’te yer alan habere göre, Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında son bilgileri paylaşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, projeyle Gülveren Mahallesi’nde 160 gecekondunun mülkiyet sorununu çözeceklerini belirterek, “Kepez’de inşaat sektörünün havasını değiştirecek inşaat yatırımlarının vasfını, niteliğini, kalitesini artıracak ve Kepez’e de çok büyük bir değer kazandıracak, Gülveren Kentsel Dönüşüm Projemiz büyük bir heyecanla, azimle, kararlılıkla devam ediyor” şeklinde konuştu.

Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesi ile bölgeye modern konutlar kazandırılacak. Proje, 65 bin 911 metrekare alanda yaklaşık 160 gecekondu ve 135 hak sahibini kapsıyor. Proje kapsamında 12 katlı 6 bloktan oluşan 320 daire inşa edilecek.

HEDEFLENEN TARİHTE TESLİM

Projenin yüklenici firması olan Pınarlar İş Ortaklığı’nın temsilcisi ise Gülveren Kentsel Dönüşüm Projesinde yer teslimini Şubat ayında aldıklarını ve sonrasında çalışmaların başladığını belirterek, “Hızlı bir şekilde, Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’ye söz verdiğimiz gibi en kıza zamanda bu projeyi alnımızın akıyla bitirip kazasız belasız hak sahiplerine teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.