Apple'den yeniliklere devam, ekran altı Touch ID üzerinde çalışıyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Apple’den yeniliklere devam, ekran altı Touch ID üzerinde çalışıyor!

Apple’ın Face ID
Apple’ın Face ID

Son zamanlarda gündemde bulunan ekran altı Touch ID hakkında yeni söylentiler bulunmakta. Apple’ın Face ID‘si istenildiği gibi çalışsa da, insanların ekran altı parmak izini daha çok tercih ettiği aşağı yukarı tahmin ediliyor. Bu yüzden şirketin gelecekteki telefonlarına potansiyel olarak her iki seçeneği de kullanıp kullanmayacağı merak söz konusu.

Ekran altı Touch ID 2021 yılında gelebilir!

iPhone 12’de ekran altı parmak izi özelliği gelmese de, kullanışlı olan bu özelliği Apple’ın hala geri getirmek istediği yönünde çeşitli iddialar var. iPhone için ekranın altında bir parmak izi tarayıcısının olmasını ihtimal olduğunu iddia eden, Twitter kullanıcı adı @L0vetodream olan sızıntı uzmanının bir tweet’ine göre şöyle;

Şu anda iPhone 13 hakkında hiçbir şey bilmediğimizi göz önüne alırsak, belki de bu özelliği 2021’in sonunda ekran altı Touch ID ile karşılaşmayı tahmin etmekten başka yapacağımız bir şey yok.

Ekran altı parmak izi sensörü yeni değil ve çeşitli Android telefon üreticileri cihazlarında kullandı hatta çok tutulduğu açık ve net ortada. Belki de Apple daha iyi olabilecek bir özelliğe benzersiz bir yaklaşım sunabilir.

Aynı zamanda iPhone için ekranın altında bir Touch ID bulunması hakkında söylentileri de ilk defa duymuyoruz. Daha önce, Bloomberg’den böyle bir özelliğin 2021’in sonuna kadar erken şekilde çıkabileceğini iddia eden bir rapor da vardı. Apple hakkındaki söylentiler çok nadir bir şekilde gerçekleşiyor. Tek yapılması gereken şey bekleyip görmek.

haber Kaynak: Schiftdelete

yazar:Hüseyin Ceylan