Araştırmacı Gazeteci Ferhat Aydoğan, Batman TÜGVA ve Mehmet Onutçu hakkında yazdı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Araştırmacı Gazeteci Ferhat Aydoğan, Batman TÜGVA ve Mehmet Onutçu hakkında yazdı!

inthaber.com_son dakika özel_30 mart

İddialar ise pes dedirtecek seviyede; haksız kazanç, öğrenciye şiddet, hakaret, idari makam/kurumlara baskı….

inthaber.com

Dünya Basın Federasyonu üyesi ve A Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Ferhat Aydoğan kaleme aldığı yazısı şu şekilde; Merhaba değerli okuyucularım Öncelikle şunu belirteyim ben bu köşe yazımı 4 gün önce yazdım ve köşe yazımın yayınlandığı haber sitelerine Mehmet Onutçu ve onun yandaşları haber sitelerinin iletişimine ulaşarak telefonla arayarak kaldırtıyor.

İlgin tarafı gerekçe bu Ben Mehmet ONUTÇU ‘’benim hakkımda iftira içerikli haber yayınlamışsınız, Haber sitenizi avukatım aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum’’ diyor .Mahkeme yolu açık buyursun başvursun, ben şeffaf bir şekilde bu iddia üzerine yazdığım yazının arkasındayım.

‘’BATMAN BEN SÖYLEYİM SEN AĞLAMA’’

Bu yazımda size Güneydoğunun şirin bir ili olan Batman’da iddia edilen bir konuyu paylaşacağım, ( TÜGVA )Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır.

Şimdi Türkiye Gençlik Vakfının kurumsal kimliğini kısada olsa paylaştım sizlerle, Türkiye genelinde gerçek anlamda çok güzel idealleri ile projelere imza atarken, bir de perde arkasında yaşanan olumsuzluklar genel anlamda üstü kapanmaya mı çalışıyor.

BATMAN TÜGVA TEMSİLCİSİ NELER YAPIYOR BATMAN TÜGVA’DA NELER OLUYOR

Mehmet Onutçu TÜGVA sayesinde haksız yere kazanç sağlamakta Batman ve ilçelerinde bulunan arsa arazi zengini olmasıyla dikkat çekiyor. Birçok arsa ev ve arazileri yakın akrabalarının ismine yazıldığı iddia edilmektedir.

Bu kazan ve servet nereden gelmektedir araştırılmasını istiyoruz Mehmet Onutçu normalde ana sınıfı müdür yardımcısı iken Gercüş Lisesi öğrenci yurdu müdür yardımcısı olarak görevlendirilmiş olup, bu görevi 2020 yılına kadar sürdürmektedir Mehmet Onutçu yurt müdürü iken öğrencilere şiddet ve öğrencilere hakaret ettiği iddia ediliyor. Bana gelen e-mail ve belgeleri ile sizlere madde halinde paylaşıyorum

 1– Öğrencilerin yemeklerini kendi evine götürme öğrencilerin yemeklerinden ailesine verme öğrencilere verilen harçlıkları kapı kolu ve lamba ’ya zarar verdiniz kırdınız diye kesinti yaparak zimmetine binlerce, para geçirdiği iddiasıyla defalarca şikayet edilmesine rağmen TÜGVA ismini kullanarak bu şikayetleri örtbas etmiştir. Yine Mehmet Onutçu ihaleye fesat karıştırdığı iddia edilmektedir. Mehmet Onutçu kaymakamlara baskı kurarak mevki ve makamlara gelmektedir.

2- Mehmet Onutçu halk eğitim müdürlerine baskı kurarak kendi ve eşi adına hayali kurslar açmakta ve haksız yere kazanç sağlamakta

3- Mehmet Onutçu yine kaymakamlıklara baskı kurarak görevden uzaklaştırılan muhtar yerine kayyum olarak görev yapmakta ve belinde silah ile dolaşarak birçok vatandaşı tehdit etmekte

4- Mehmet Onutçu görev aldığı yurtta öğrencilere kötü davrandığı ve çocukların harçlıklarından kesinti yaparak haksız kazanç elde ettiği hakkında defalarca şikayetlerde bulunmasına rağmen TÜGVA kimliğini kullanarak bu şikayetleri örtbas etmiş ve işlemlerin yapılmasını engellemiştir.

5– Mehmet Onutçu yurttaki yemekleri evine götürdüğü, yine her gün ailesi ve yakın çevresine yurtta öğrencilere verilmesi gereken yemekleri verildiği hakkında öğrencilerin şikayeti olmasına rağmen hatta fotoğraflarla kanıtlanmasına rağmen TÜGVA nüfusunu kullanarak soruşturmanın açılması engellenmiş ve şikayetler dikkate alınmamış ve üstü kapatılmıştır,(yurtta okuyan öğrencilerden sorulabilir )

6- Mehmet Onutçu özellikle yaz kurslarına kalan öğrencileri almamakla onların dışarıda yaşamasına neden olmuş ve bu durumu şikayet eden öğrenciler okuldan atılma ille tehdit edilmiştir

7- Mehmet Onutçu özellikle 2020 yılında özel büro memuru olarak Gercüş ilçe milli eğitim müdürlüğünde görevlendirilmiştir. Ancak milli eğitim müdürlüğüne ayda 1 veya 2 defa tek gitmekte ve maaşını bu şekilde almaktadır Tügva’yı sadece kendi eş dost ve akrabalarını alarak kendi çıkarları çerçevesinde kullanmaktadır.

8- Mehmet Onutçu çevre duyarsızlığı ile izinsiz orman ağaçları kestiği için tema vakfı temsilcileri tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.

Mehmet Onutçu

9MEHMET ONUTÇU TÜGVA’YI yanıltarak sahte etkinlikler yapmakta yurtta kalan öğrencilerin akşam yemeklerini sanki Tügva etkinliği gibi göstermekte ve sosyal medyada paylaşmaktadır Acilen milli eğitim bakanlığının müfettişler görevlendirilip halk eğitim de vermiş olduğu sahte kursların tespiti ile gitmediği için kameralara el konularak bu kişinin işe gelmediğinin ispatı ve yurtta kalan öğrencilerin ifadesinin alınarak onlardan zorla aldığı ücretleri geri iade edilmesi gerekmektedir.

Evet, saygıdeğer okuyucularım duydunuz 9 maddelik bir olay ve olayın içerisinde Batman, Tügva ve Mehmet Onutçu var. Konunun sıkı takipçisi olacağım ve hep birlikte göreceğiz.

Selam ve dua ile

GAZETECİ FERHAT AYDOĞAN

Haber kaynak: dikgazete.com


https://www.dikgazete.com/insan/bilal-erdoganin-kurdugu-tugvada-neler-oluyor-2-h608050.html

inthaber.com_son dakika özel_30 mart