Artık Abonelik fesih işlemleri E-Devlette! 26 Ekim'den itibaren e-Devlette. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelTeknoloji

Artık Abonelik fesih işlemleri E-Devlette! 26 Ekim’den itibaren e-Devlette.

Abonelik fesih işlemleri 26 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek
Abonelik fesih işlemleri 26 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek

2 Ekim’de Resmi Gazete’de yeni yayımlanan kanuna göre, elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yeni bir dönem başlıyor. Abonelik fesih işlemleri 26 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

e-Devlet üzerinden abonelik fesih işlemleri artık mümkün!

Elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yapılacak sözleşmeler artık elektronik ortamda yapılabilecek ve bunun akabinde bu işlemlerin iptali de yapılabilecek. Düzenlemeyle birlikte Elektronik Haberleşme Kanunu‘nda değişikliğe gidilmiş oldu.

e-Devlet üzerinden abonelik fesih işlemleri artık mümkün!

Geçtiğimiz aylarda taslak olarak karşımıza çıkan yasa, vatandaşların elektrik, su, doğalgaz, internet gibi abonelik iptallerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirmesini mümkün kılıyordu. Bu düzenleme yarından itibaren internet üzerinden yapılabilecek.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan yapılan fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak. Eğer kullanıcı fesihten vazgeçerse de hizmet veren kurum ekstra faturalandırma yapamayacak.

Denizli Oto Ekspertiz