Atatürk ve Özgecan'a hakaretler edip, cinsel tacizi itiraf eden 20 yaşındaki Alihan gözaltına alındı | intHaber.com
Güncel

Atatürk ve Özgecan’a hakaretler edip, cinsel tacizi itiraf eden 20 yaşındaki Alihan gözaltına alındı

Atatürk ve Özgecan’a hakaretler edip, cinsel tacizi itiraf eden 20 yaşındaki Alihan gözaltına alındı

Twitter’da dün akşam Türkiye gündemini sarsan korkunç bir olay yaşandı.

Adının Alihan Ş., olduğu iddia edilen 20 yaşındaki gencin ortaya çıkan videolarında; Türk Bayrağı’nı yırttığı ve Atatürk ile Özgecan Aslan’a hareketler yağdırdığı görülüyor.

Bundan 6 yıl önce 3 yaşında bir çocuğa da cinsel istismarda bulunarak tecavüz ettiğini itiraf eden şahsın bu görüntüleri ise sosyal medyada infial yaratırken kullanıcılar ‘SapıkAlihantutuklansın’ etiketi ile binlerce paylaşım yaptı.

Herkesin tepkisini toplayan görüntülerde Alihan Ş.’nin sosyal medya kullanıcısı ile gerçekleştirdiği canlı yayın sırasında 6 yıl önce tatil için köye gittiğinde orada 3 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiğini itiraf ettiği görüldü. Başka ortaya çıkan videolarda Türk Bayrağı’nı yırtan genç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Özgecan Aslan’a da hareketler etti.

Herkesi şok eden görüntülerin ardından sosyal medya kullanıcıları ayağa kalkarken #SapıkAlihanTutuklansın etiketi ile binlerce tweet atıldı. Yapılan şikayetler üzerine İstanbul Emniyeti’ne bağlı çocuk şube Müdürlüğü ekipleri Alihan Ş. isimli şahsı Kağıthane İlçesi’nde bulunan evinde yakalayarak gözaltına aldı. Şüpheli konumunda gözaltına alınan şahsın hakkında yapılacak suçlamaların belirlenmesi sonrası adliyeye sevk edileceği öğrenildi.