AVM, semt dükkanı, sanayi sitelerinin kapanma saatleri ile ilgili resmi açıklama yapıldı! | intHaber.com
Güncel

AVM, semt dükkanı, sanayi sitelerinin kapanma saatleri ile ilgili resmi açıklama yapıldı!

AVM, semt dükkanı, sanayi sitelerinin kapanma saatleri

Vali Yerlikaya, Pandemi’ye karşı toplumun tüm kesimleriyle birlikte verilecek mücadelenin çok mühim olduğunu bir kez daha belirtti.

AVM, semt dükkanı, sanayi sitelerinin kapanma saatleri

”Saat 19.00’da evlerimizde olmalıyız” diyen Vali Yerlikaya, ”Sokağa çıkma kısıtlamalarına harfiyen uyulması, trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi, toplu taşıma araçlarında oluşan kalabalığın önüne geçilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri saat 10.00-16.00 arası olarak değiştirmişti. Özel sektör temsilcilerimiz de çalışan arkadaşlarımızın saat 19.00’da evlerine yetişebilmesi için fedakârca bir davranış sergiledi ve iş yerlerinin kapanış saatlerinde düzenleme yaptı” diye konuştu.

Teşekkürlerimi iletiyorum

Salgını aşmak için düzenlenen önlemlere uyulması gerektiğinin altını çizen Vali Yerlikaya sözlerine şöyle devam etti:

”İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı (AYD) Prof. Dr. Hüseyin Altaş ve Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, AVM ve zincir marketlerdeki kapanış saatinin 17.30’a çekildiğini açıkladı. Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş ve Mısır Çarşısı Esnafları Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Hatice İçiuyan Bezal, İstanbul’umuzun bu köklü alışveriş merkezlerindeki kapanış saatlerinin 17.00 olarak değiştirildiğini bildirdiler. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ise Ramazan ayı boyunca Organize Sanayi Bölgesi ve sanayi tesislerinde 1. vardiyanın saat 17.00’de bitirileceğini belirtti. Aldıkları bu kararlardan dolayı özel sektör temsilcilerimize ve tüm esnaf kardeşlerimize şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Bütün çabamız sokağa çıkma kısıtlamalarına uyulması ve hemşehrilerimizin saat 19.00’da evlerinde olmaları”