Bağdat'ın merkezinde intihar saldırısı, patlama'da Çok sayıda ölü ve yaralılar var | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bağdat’ın merkezinde intihar saldırısı, patlama’da Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Bağdat’ın merkezinde intihar saldırısı, patlama'da Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Irak hükümetine bağlı Bağdat Operasyonlar Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Tayaran Meydanı’nda intihar saldırısı neticesinde patlama yaşandı.


Eylemi henüz herhangi bir grup üstlenmezken, patlamada 10’dan fazla kişinin öldüğü, en az 25 kişinin yaralandığını bildirildi. Yetkililer, ölü ve yaralı sayısında artış olabileceğini ifade etti.


Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız olayla ilgili olarak CNN TÜRK’Tte yaptığı açıklamada,


“Şu an itibarıyla hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli değil. Şu anda aldığımız bilgi bu. Şu an itibarıyla ölü sayısıyla ilgili olarak 10-12 rakamları telaffuz edilmeye başlandı. Maalesef sayı artıyor. Birbirini takip eden iki patlama meydana geldi.

Her ikisi de intihar saldırısı mı belli değil ama iki tane ayrı patlama var.


Hatta müdahale edilirken ayrı bir patlama oluyor. Bütün bunlar aslında DEAŞ, El-Kaide tarzı saldırılara benziyor. Bu saldırının Irak’ta istikrar olmasını istemeyen birtakım çevrelerce yapıldığına inanıyoruz.

Ülkenin belli yerlerinde DEAŞ’a karşı operasyonlar devam ediyor. Saldırının niteliğine de baktığımızda, bir takım karanlık güçlerin bu saldırının arkasında olduğu görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Bağdat’ın merkezinde intihar saldırısı, patlama'da Çok sayıda ölü ve yaralılar var
Denizli Oto Ekspertiz