Bahçelievler'in kentsel dönüşüm plan notları kabul edildi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Bahçelievler’in kentsel dönüşüm plan notları kabul edildi

Bahçelievler'in kentsel dönüşüm plan notları kabul edildi

İstanbul’un tüm ilçelerinde olası depreme karşı hazırlık çalışmaları sürüyor. İlçelerde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla riskli yapılar güvenli yapılara dönüştürülüyor.

Avrupa yakasında yer alan Bahçelievler ilçesinde de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Bahçelievler’in kentsel dönüşüm plan notları, İBB meclisinde onaylandı.

Milliyet’te yer alan habere göre, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır “İmar plan değişikliği notlarımız ilçe ve IBB meclis üyelerimizin desteğiyle onaylandı. Komşularım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bu önemli değişikliğin Bahçelievler’in kentsel dönüşümüne ivme kazandıracağına inanıyorum. Komşularımıza ve ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

ADA BAZLI DÖNÜŞÜMÜN ÖNÜ AÇILDI

Bahçelievler’deki söz konusu plan notlarıyla ada bazında gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projelerinin önü açıldı. İlçede, 600 metrekare alan sağlayan parsellerde 6306 sayılı yasa kapsamında yeniden yapılması halinde imar planlarındaki yapılanma haklarında verilen ilave artış ile 10 kata kadar uygulama yapılabilecek.

İLÇEDE YEŞİL ÖNE ÇIKTI

Yürüttükleri çalışmalarda çevreye çok önem verdiklerini belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, “Yaptığımız çalışmaların eski halini ve şimdiki halini gören komşularımız bize teşekkür ediyorlar. Biz çevreci bir belediyeyiz. Partimiz olarak da çevreci bir bakış açımız var. Bir günde milyonlarca ağaç dikilen bir ülkede yaşıyoruz. Bu da çevreye verdiğimiz değeri gösterir. İklimin bozulduğu çağımızda bizim ağaca ve çevreye değer vermemiz çok önemli. Bahçelievler’de yeşili ve ağacı öne çıkardık. Halkımızın hizmetine sunduk” şeklinde konuştu.

Bahçelievler'in kentsel dönüşüm plan notları kabul edildi