Bahçeşehir-Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı projesinde sona gelindi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bahçeşehir-Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı projesinde sona gelindi

Bahçeşehir-Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı projesinde sona gelindi.

İstanbul Avrupa Yakası için önemli yeni ulaşım çalışmaları arasında gösterilen Bahçeşehir-Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı hizmete açılıyor.

Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bir bölgede hizmete verecek olan hat, bu bakımdan önem taşıyor.

Bahçeşehir-Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı projesi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile Başakşehir Belediyesi’nin ortak çalışması olarak hayata geçirildi. Proje çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Milliyet’te yer alan habere göre, proje alanında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, proje ile ilçede ulaşımda yeni bir dönemin başlayacağını dile getirdi.

MARMARAY’A HIZLI AKTARMA

Bahçeşehir-Halkalı ring tren hattı ile Marmaray’a hızlı ulaşım ve entegrasyon imkanı sağlayacaklarından bahseden Başkan Kartoğlu, “Başakşehirli komşularımıza müjdesini verdiğimiz ring tren hattı çalışmalarında sona gelindi. TCDD ile imzaladığımız protokol kapsamında Bahçeşehir’e bir de tren istasyonu yapıyoruz. Aynı zamanda bölgede yaklaşık 350 araç kapasiteli otopark alanı ve Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’ndan alana ulaşımı sağlamak için köprü yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

YAKIN ZAMANDA AÇILIYOR

Bahçeşehir – Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı’nda seferlerin yakın zamanda başlayacağını açıklayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imizin tüm mahalleleri raylı sisteme kavuşsun diye elimizden gelen bütün imkânları seferber ediyoruz. Ring seferlerinin başlamasının ardından Başakşehirli komşularımız Marmaray’a ulaşımında büyük kolaylık sağlanacak” diye konuştu.

Bahçeşehir-Halkalı Marmaray Ring Tren Hattı projesinde sona gelindi.