Bakan Selçuk bugün duyurdu! Selçuk,Okulların açılmasıyla ilgili bilgi paylaştı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Bakan Selçuk bugün duyurdu! Selçuk,Okulların açılmasıyla ilgili bilgi paylaştı!

Okulların açılmasıyla ilgili bilgi paylaştı!
Okulların açılmasıyla ilgili bilgi paylaştı!

Milyonlarca kişi okulların açılıp açılmayacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okulların açılması ile ilgili bir paylaşım geldi. Selçuk, okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını, öğrencilerin güvende olacağını açıkladı.

Okulların açılmasıyla ilgili bilgi paylaştı!
Okulların açılmasıyla ilgili bilgi paylaştı!

OKULLAR AÇILACAK MI? 

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün, 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine “okulların açılıp açılmayacağını” sorduğunu aktardı.

BAKAN SELÇUK’UN PAYLAŞIMI 

Bu durumun, anne-baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik halinin yansıması olduğuna işaret eden Selçuk, şunları kaydetti: 

“Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi ‘Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?” olmalı.

O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar.

https://www.instagram.com/p/CDG6bU6paqm/?utm_source=ig_web_button_share_sheet